Хто такі Марі Ле Пен і Еммануель Макрон, і чого вони хочуть?

13 квітня 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

Після "Брекзіта" і перемоги Дональда Трампа на виборах в США уся увага прикута до Франції. Головне питання зараз - чи зможе лідер украй правого "Національного фронту" Марі Ле Пен підхопити популістську естафету?

Перемога Ле Пен може стати для Європейського союзу фатальною, адже вона обіцяла провести референдум про вихід з ЄС. Франція обирає нового президента в два тури голосування 23 квітня і 7 травня. Безумовно, про результати виборів говорити ще рано, але аналітики стверджують, що за результатами опитувань в другий тур виходять радикальна Марі Ле Пен і Еммануель Макрон, представник проєвропейської партії "Вперед". Нагадаємо, що Франція знаходитися у складі формату "Нормандська четвірка", а також грає одну з ключових ролей в переговорах «Мінськ – 2». Активно підтримує політику санкцій по відношенню Російської Федерації, через її агресивні дії на Донбасі. Але після проведення виборів президента ситуація може кардинально помінятися.

Хто ж такі Марі Ле Пен і Еммануель Макрон, і чого вони хочуть?

Еммануель Макрон раніше займав пост міністра економіки в команді Олланда, але вийшов з гри і створив партію "Вперед". Він дистанціювався від мейнстріму, зайняв проєвропейську позицію і робить ставку на  економіку, зокрема, Макрон обіцяє зменшити вартість робочої сили і збільшити заробітну плату. На даний момент найпопулярніший французький політик.

За даними останніх опитувань, його схвалюють 40% респондентів. Репутацію кандидата називають бездоганною, а кар'єру - блискавичною. Що стосується  питань міжнародної співпраці, молодий політик, на відмінну від своїх суперників, вважає необхідним вести "вимогливий діалог" з Москвою, зокрема, для врегулювання кризи на Україні і в Сирії. Сполучені Штати він розглядає як одного з ключових партнерів Франції і має намір розвивати з ними стосунки в усіх областях.

"Французька лінія дуже чітка: є деякі принципи, визначені на міжнародному рівні, є багатоступінчастий процес, якому дано хід, а саме - мінські домовленості. Їх сьогодні треба виконувати. У зв'язку з цим можу сказати, що є цей процес і його частиною є санкції, продовжені до кінця липня 2016 року, а є (у стосунках Франції і Росії - ред.) поточна робота, яка триває. З умовою тих обмежень, які накладають санкції, ця робота дозволяє співпрацювати, підтримувати обмін досвідом, консолідувати наші позиції", - заявляв він.

При цьому він не боїться критикувати Москву за розв'язування війни в Україні і виступає за збереження політики санкцій. Французькі політологи називають його "порятунком для України".

Головним конкурентом Макрона являється, кандидат від праворадикальної партії "Національний Фронт", Марі Ле Пен, що обіцяла вивести Францію із зони євро і ЄС, сприяла пом'якшенню образу Національного Фронту. За період передвиборної компанії, експерти неодноразово повідомляли що вона може представляти небезпеку для єдності ЄС.

Представник ультраправих є євроскептиком, а тому, у разі своєї перемоги збирається ослабити роль ЄС, відмінити єврозону, вільні межі усередині ЄС і бюджетні правила. Якщо ж інші держави-члени ЄС не погодяться на такі умови, то вона проведе референдум за вихід Франції з ЄС впродовж 6 місяців. У питаннях міжнародних відносин політик не приховує своїх лояльних настроїв до президента Росії, Володимира Путіна.

Ми відібрали заяви Ле Пен з основних питань:

Про Крим: "Я абсолютно не вірю, що там була незаконна анексія: був референдум, народ Криму захотів приєднатися до Росії".

Про євро: "Де євро, там виросли ціни, податки і безробіття, зменшилися заробітні плати і пенсії, і громадяни стали бідніше. У Британії, коли була створена фінансова криза, приступили до девальвації фунта стерлінгів і незабаром знову почалося економічне зростання".

Про ЄС і НАТО: "Frexit (по аналогії з BREXIT - Авт.) буде частиною моєї політики. Люди повинні мати можливість голосувати за звільнення від рабства і шантажу з боку технократів у Брюсселі і повернути суверенітет країни. Франція не залишиться в НАТО. Він був створений, коли існувала загроза Варшавського договору і експансії комуністичного Радянського Союзу. СРСР більше немає, як немає і Варшавського договору. Вашингтон підтримує існування НАТО для обслуговування своїх цілей в Європі".

Про Росію: "Немає ніякої причини боятися. У нас є друзі в Росії, і у нас існують дуже довгі стосунки, історичні стосунки гуртуються на дружбі»

Про Путіна: "Для мене модель, що відстоюється Путіним, - це розумний протекціонізм, що передбачає турботу про інтереси своєї країни, захищає її єдність. Ця модель вірна і в застосуванні до моєї рідної Франції".

Варто так само відмітити, що після подібних висловлювань відносно Криму, МЗС України висловив обурення, а також повідомив, що порушення українського законодавства, матимуть наслідки, як це було у разі окремих французьких політиків.

Хто переможе?

Більшість спостерігачів сумніваються, що Ле Пен може виграти в другому турі. Але за даними опитувань Еммануель Макрон також не упевнений в перемозі. Жоден центрист раніше не займав Єлисейський палац. 

Деякі політологи побоюються, що результат виборів можуть бути украй непередбачуваний. Нещодавнє дослідження показало, що 89% французьких виборців вважають, що політики не слухають їх. Також зазначають що непередбачена подія, така як ще один великий теракт, може змінити усю динаміку перегонів.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022

Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.

16 лютого 2022

Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.

3 лютого 2022