Сьогоднішній молоді не варто розраховувати на державну пенсію

АдмінАвтор:
314
последние новости в Украине останні новини в Україні

Зараз заговорили про те, що пора вводити накопичувальну пенсійну систему, яка дозволить більш ефективно збирати кошти на безбідну старість. При цьому деякі економісти радять нинішній молоді і зовсім не розраховувати на державну пенсію.

Читайте також: ІТішник чи тракторист: хто переможе?

На початку 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв якісно підвищити пенсійні виплати. За його твердженням, пенсіонери побачать зміни, починаючи з жовтня 2017 року. Як ми розуміємо, податковий тягар (завдяки якому наповнюється пенсійний фонд) ляже на плечі платників податків. Проте, пенсійне питання – тема досить делікатна, оскільки працюючих людей в Україні набагато менше, ніж пенсіонерів і цей розрив зростатиме. Кількість пенсіонерів в Україні становить близько 12 млн осіб, у той час як все населення України, за даними Держстату, становить 42 млн громадян. Пенсіонери становлять майже 30 %. На сьогоднішній день, один працюючий громадянин України забезпечує мінімум 2-х пенсіонерів.

Суть звичної нам солідарної системи (коли всім миром люди, що працюють, платять гроші в пенсійний фонд) на практиці виглядає так: держава за допомогою різних інструментів збирає гроші у тих, хто поповнює ВВП зараз, і передає їх пенсіонерам. Інструментами можуть бути як податки, так і система соціального страхування, за якої громадяни сплачують внесок для утримання людей, які вже не працюють. Ми витрачаємо на пенсіонерів більше бюджетних коштів, ніж інші країни світу.

Багато хто скаже – так і бог з ним! Хто ще подбає про пенсіонерів, як не ми? Ось тільки нинішній молоді варто розуміти, що більшість з них не отримають пенсії. Тому що пенсійні виплати надто дорого обходяться державі. При цьому Україна,  станом на кінець 2016 року, займає 186-е місце з 226 країн і територій світу за рівнем народжуваності, і 4 місце в світі за рівнем смертності (нас випереджає лише Афганістан і країни Африки). Україна стрімко втрачає робочий потенціал. І це стосується не тільки смертності – молодь стрімко покидає державу, де відсутні перспективи розвитку. За 10-20 років просто не залишиться тих, хто буде утримувати нас. Саме тому, вже сьогодні, слід міняти пенсійну систему. Переводячи її з солідарної в індивідуально-накопичувальну.

Наостанок слід зауважити, що підвищення пенсій, оголошене Гройсманом, торкнеться лише 6 мільйонів громадян. Надбавку в тисячу гривень отримає 1 мільйон пенсіонерів, від 900 до 100 гривень – близько 487 тисяч українців, надбавка у 700-800 гривень торкнеться 460 тисяч пенсіонерів.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Люди, які пережили пандемію коронавірусу, можливо, решту свого життя носитимуть з собою спрей для дезинфекції, уникатимуть зайвих зустрічей, випадкових стосунків та боятимуться обіймів.

3 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

25% заражених SARS-Cov-2 не мають симптомів, але можуть бути переносниками хвороби.

2 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

ASPI розібрався, чому закон про обіг земель сільськогосподарського призначення ухвалили саме зараз і що зміниться для українців із моменту набуття законом чинності.

31 березня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Цинк відіграє велику роль для здоров’я нашого організму. Його вживання покращує пам’ять і стан шкіри, сприяє всмоктуванню вітамінів, запобігає деменції.

30 березня 2020