Українські захисники: чи піклується держава про ветеранів війни

12 вересня 2018
Адмін
683
последние новости в Украине останні новини в Україні

Нещодавно АСПІ зустрілось з представниками ветеранських організацій та розпитало їх, що найбільше турбує бійців, які повернулись з фронту. Цього разу журналісти нашої редакції поспілкувались з представниками "Київського міського центру допомоги учасникам АТО" та дізнались, які види допомоги існують для ветеранів-киян та як саме можна отримати належну їм від держави підтримку.

Віктор Шевченко, заступник директора комунальної бюджетної установи "Київський міський центр допомоги учасникам АТО".

Скільки в Києві загалом учасників бойових дій?

На сьогодні у Києві 25 347 осіб зі статусом учасника бойових дій. Це і співробітники МВС, і Національна гвардія, і СБУ, і військові, і люди, які виконують завдання у зоні ООС, і співробітники МНС.

Яку суму виділяють на одного ветерана у Києві?

Київським міським бюджетом передбачено на кожного УБДшника, який звернеться до відповідних органів, допомога у розмірі 5 000 грн на рік. Вона виплачується цілий рік. Тобто немає конкретної дати, коли усім одночасно перераховують ці кошти. Якщо написати заяву в січні-лютому, то вже у березні-квітні допомога буде виплачена.

Додатково, вперше цьогоріч за нашої ініціативи з місцевого бюджету були виділені кошти захисникам незалежності до Дня Незалежності – по 300 грн. Це що стосується місцевого бюджету.

Ще є державна допомога. Вона передбачена ЗУ "Про статус ветерана війни". Ця допомога виплачується щороку і виплачується до дня перемоги 9 травня. Це наслідок ще радянських пільг, але зараз вона вже виплачується до 5 травня. Ця цифра кожен рік змінюється, кожен рік вона затверджується Кабінетом міністрів України. Цього року це було 1320 грн, в минулому - 920 грн.

Скільки зараз в середньому отримує боєць, який перебуває на фронті?

Це залежить від багатьох факторів. Наприклад, в якій він зоні небезпеки: якщо це перша лінія оборони, то доплата у розмірі 3 000 грн, якщо це друга лінія оборони, то це доплата у розмірі 1 000 грн. Зараз "мінімалка", яку отримуватиме рядовий на "передку" – 7 700 грн. Зарплата командирів рот та командирів батальйонів доходитиме до 20 000 грн.

Чи забезпечують ветеранів житлом?

Необхідне розуміння, що УБД дійсно потребує покращення житлових умов. Для цього він звертається до місцевої районної адміністрації з заявою про поліпшення житлових умов. Після цього за місцем проживання приходить комісія і актом встановлює, що дійсно ветеран потребує покращення житлових умов.

Також в Києві працює програма 50:50, яка дозволяє виплатити самому бійцю 50 відсотків вартості житла, а інші 50% виплачує Київська міська рада.

За 2018 рік у Києві видано 113 сертифікатів та 72 ордери на житло учасникам бойових дій. Загалом з 2014 року на обліку з питань покращення житлових умов перебуває 2 614 ветеранів.

Знаю, що дуже гостро стоїть питання працевлаштування учасників бойових дій. Які напрацювання в цій сфері?

Працедавцю надаються пільги, якщо в нього працевлаштований учасник бойових дій. З 2019 року, якщо УБД є штатним працівником, то за нього роботодавець не виплачуватиме єдиного соціального внеску (ЄСВ), а це вже значна економія. Це таке стимулювання державою працедавців. Окрім цього, як і будь-який громадянин, ветеран може стати на облік до міського центру зайнятості та отримувати допомогу з безробіття.

Чи є проблема, яка зараз дуже гостро стоїть перед ветеранами, але не вирішується державою?

Я вбачаю дуже велику соціальну несправедливість в тому, що чинним законодавством не визначено і не врегульовано питання соціалізації і матеріального забезпечення людей, які воювали за Україну, але є переселенцями. На сьогодні вони в Києві не можуть встати на чергу для покращення житлових умов, не можуть отримати санаторно-курортного лікування та багатьох інших пільг, бо не мають київської прописки.

Людей зобов'язують шукати собі місце для прописки. Якщо ветеран знайшов де прописатись, і прийшов для того, щоб стати на чергу для покращення житлових умов, то  він стикається з іншою проблемою: прописка повинна бути строком не менше одного року, щоб виникла можливість поставити людину на чергу. Тобто як мінімум рік ветеран повинен знімати квартиру, а в Києві це не так дешево. Людина, яка залишила своє майно там, пройшла війну, отримала поранення чи каліцтво, знову повинна боротись з цією державною машиною вже тут. Піклування держави є недостатнім для такої категорії.

Анна Швиденко, заступниця директора комунальної бюджетної установи "Київський міський центр допомоги учасникам АТО".

Давайте чітко сформулюємо коли, куди і з чим потрібно звертатись бійцю, який повернувся з фронту і не розуміється на усіх юридичних тонкощах.

В приміщенні Київської міської адміністрації: вул. Хрещатик, 36, каб. 115, з 9:00 до 18:00, на першому поверсі функціонує інформаційний центр допомоги учасникам АТО з Києва. Тобто усі, в кого є запитання з приводу отримання допомог, можуть туди звертатись їм допоможуть написати заяви та зібрати необхідні документи.

centr1

Для отримання усіх видів матеріальних допомог ветерану потрібно стати в єдиний реєстр киян-учасників Антитерористичної операції з такими документами: паспорт, ідентифікаційний код, довідка про участь в АТО, ООС, посвідчення УБД, свідоцтво про одруження та народження дітей (якщо такі є). Звертатись можна в інформаційний центр або до департаменту соціальної політики: проспект Комарова, 7, каб. 116. Оформлення документів займає близько 5-10 хв.

Також можна отримати картку киянина: з паспортом, ідентифікаційним кодом та посвідченням УБД потрібно звернутись до відділення "Ощадбанку". З 2019 року планується ввести єдиний електронний квиток, тому буде можливість безкоштовного проїзду міським транспортом по картці киянина.

Які у Києві є програми допомоги ветеранам?

В Києві діє міська цільова програма "На зустріч киянам". Бійці можуть безкоштовно тренуватись у нас, адже ми маємо підписані угоди з деякими спортивними клубами. Є багато марафонів, забігів, які ми організовуємо спеціально для ветеранів. Найближчий відбудеться 7 жовтня.

Також в Києві є базовий заклад реабілітації учасників бойових дій – Київській міській клінічній госпіталь ветеранів війни в Пущі Водиці, який фінансується з міського бюджету. За сім місяців 2018 року, в госпіталі проведено реабілітацію 636 ветеранів.

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Всі, хто зараз спішно повертаються в Україну, знайдуть у закритих виборчих списках місце собі або своїм довіреним особам.

22 травня 2019автор: Анна Маляр
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутати вкотре продемонстрували негативний стимул для суспільства, якщо ти живеш за законом, то ти дурень.

17 травня 2019автор: Сергій Фурса
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

За середню зарплату ми можемо придбати з початку року на 7,5% менше хліба. А ось за пенсію за віком, яку отримує майже три чверті українців, навпаки, на 6,3% більше.

16 травня 2019автор: Олексій Дорошенко
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Юрис Євген Крапівін вважає, що рішення щодо звільнення голови Контитуційного суду Шевчука носить кулуарний характер.

15 травня 2019автор: Євген Крапівін

Всі, хто зараз спішно повертаються в Україну, знайдуть у закритих виборчих списках місце собі або своїм довіреним особам.

22 травня 2019автор: Анна Маляр

Депутати вкотре продемонстрували негативний стимул для суспільства, якщо ти живеш за законом, то ти дурень.

17 травня 2019автор: Сергій Фурса

За середню зарплату ми можемо придбати з початку року на 7,5% менше хліба. А ось за пенсію за віком, яку отримує майже три чверті українців, навпаки, на 6,3% більше.

16 травня 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрис Євген Крапівін вважає, що рішення щодо звільнення голови Контитуційного суду Шевчука носить кулуарний характер.

15 травня 2019автор: Євген Крапівін

Володіння українською мовою давно стало трендом, тож закон або його відсутність вже не відкрутить плівку історії у зворотньому шляху.

13 травня 2019автор: Анна Маляр

Економіст Сергій Фурса вважає, що Коломойський намагається позбутися від МВФ в Україні - це поганий шлях для України, але прекрасний для олігархів.

8 травня 2019автор: Сергій Фурса

На думку юристки Анни Маляр, День пам'яті жертв політичних репресій — це формальна причина, якою прикриються деякі депутати, аби не голосувати за проведення інавгурації президента 19-го травня.

6 травня 2019автор: Анна Маляр

Це пост ганьби для цього скликання ВР, президента і Кабміну.

1 травня 2019автор: Анна Маляр

Юристка Анна Маляр розказала, чому не можна ухвалювати закон про імпичмент, та як він посилить позиції президента.

23 квітня 2019автор: Анна Маляр

Перед тим як знімати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення та відкривати ринок, необхідно провести повну інвентаризацію землі, яка є у державній власності.

20 грудня 2018автор: Адмін
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Політична турбулентність в Україні набирає обертів та розгойдується зі все більшим масштабом. Новий президент, розуміючи довіру більшості населення, розпочав маховик змін, у який втягнув законодавчий орган влади. В парламентсько-президентській республіці, президент, спираючись на народну підтримку вирішив підкорити собі орган, який за Конституцією впливовіший за нього.  

21 травня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Розслідування

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

Доки сам Зеленський стверджує, що від нього ховають булаву, журналісти АСПІ вирішили дізнатися безпосередньо у депутатів, що заважає їм призначити інавгурацію на 19 травня, та чи бояться вони розпуску.  

14 травня 2019

Хтось знає Реву як автора неоднозначних висловлювань про раціон українців, а хтось завдяки йому отримав реальну соціальну допомогу - розбираємось, чи дійсно міністр має бути звільнений.

13 травня 2019