Українські захисники: чи піклується держава про ветеранів війни

последние новости в Украине останні новини в Україні

Нещодавно АСПІ зустрілось з представниками ветеранських організацій та розпитало їх, що найбільше турбує бійців, які повернулись з фронту. Цього разу журналісти нашої редакції поспілкувались з представниками "Київського міського центру допомоги учасникам АТО" та дізнались, які види допомоги існують для ветеранів-киян та як саме можна отримати належну їм від держави підтримку.

Віктор Шевченко, заступник директора комунальної бюджетної установи "Київський міський центр допомоги учасникам АТО".

Скільки в Києві загалом учасників бойових дій?

На сьогодні у Києві 25 347 осіб зі статусом учасника бойових дій. Це і співробітники МВС, і Національна гвардія, і СБУ, і військові, і люди, які виконують завдання у зоні ООС, і співробітники МНС.

Яку суму виділяють на одного ветерана у Києві?

Київським міським бюджетом передбачено на кожного УБДшника, який звернеться до відповідних органів, допомога у розмірі 5 000 грн на рік. Вона виплачується цілий рік. Тобто немає конкретної дати, коли усім одночасно перераховують ці кошти. Якщо написати заяву в січні-лютому, то вже у березні-квітні допомога буде виплачена.

Додатково, вперше цьогоріч за нашої ініціативи з місцевого бюджету були виділені кошти захисникам незалежності до Дня Незалежності – по 300 грн. Це що стосується місцевого бюджету.

Ще є державна допомога. Вона передбачена ЗУ "Про статус ветерана війни". Ця допомога виплачується щороку і виплачується до дня перемоги 9 травня. Це наслідок ще радянських пільг, але зараз вона вже виплачується до 5 травня. Ця цифра кожен рік змінюється, кожен рік вона затверджується Кабінетом міністрів України. Цього року це було 1320 грн, в минулому - 920 грн.

Скільки зараз в середньому отримує боєць, який перебуває на фронті?

Це залежить від багатьох факторів. Наприклад, в якій він зоні небезпеки: якщо це перша лінія оборони, то доплата у розмірі 3 000 грн, якщо це друга лінія оборони, то це доплата у розмірі 1 000 грн. Зараз "мінімалка", яку отримуватиме рядовий на "передку" – 7 700 грн. Зарплата командирів рот та командирів батальйонів доходитиме до 20 000 грн.

Чи забезпечують ветеранів житлом?

Необхідне розуміння, що УБД дійсно потребує покращення житлових умов. Для цього він звертається до місцевої районної адміністрації з заявою про поліпшення житлових умов. Після цього за місцем проживання приходить комісія і актом встановлює, що дійсно ветеран потребує покращення житлових умов.

Також в Києві працює програма 50:50, яка дозволяє виплатити самому бійцю 50 відсотків вартості житла, а інші 50% виплачує Київська міська рада.

За 2018 рік у Києві видано 113 сертифікатів та 72 ордери на житло учасникам бойових дій. Загалом з 2014 року на обліку з питань покращення житлових умов перебуває 2 614 ветеранів.

Знаю, що дуже гостро стоїть питання працевлаштування учасників бойових дій. Які напрацювання в цій сфері?

Працедавцю надаються пільги, якщо в нього працевлаштований учасник бойових дій. З 2019 року, якщо УБД є штатним працівником, то за нього роботодавець не виплачуватиме єдиного соціального внеску (ЄСВ), а це вже значна економія. Це таке стимулювання державою працедавців. Окрім цього, як і будь-який громадянин, ветеран може стати на облік до міського центру зайнятості та отримувати допомогу з безробіття.

Чи є проблема, яка зараз дуже гостро стоїть перед ветеранами, але не вирішується державою?

Я вбачаю дуже велику соціальну несправедливість в тому, що чинним законодавством не визначено і не врегульовано питання соціалізації і матеріального забезпечення людей, які воювали за Україну, але є переселенцями. На сьогодні вони в Києві не можуть встати на чергу для покращення житлових умов, не можуть отримати санаторно-курортного лікування та багатьох інших пільг, бо не мають київської прописки.

Людей зобов'язують шукати собі місце для прописки. Якщо ветеран знайшов де прописатись, і прийшов для того, щоб стати на чергу для покращення житлових умов, то  він стикається з іншою проблемою: прописка повинна бути строком не менше одного року, щоб виникла можливість поставити людину на чергу. Тобто як мінімум рік ветеран повинен знімати квартиру, а в Києві це не так дешево. Людина, яка залишила своє майно там, пройшла війну, отримала поранення чи каліцтво, знову повинна боротись з цією державною машиною вже тут. Піклування держави є недостатнім для такої категорії.

Анна Швиденко, заступниця директора комунальної бюджетної установи "Київський міський центр допомоги учасникам АТО".

Давайте чітко сформулюємо коли, куди і з чим потрібно звертатись бійцю, який повернувся з фронту і не розуміється на усіх юридичних тонкощах.

В приміщенні Київської міської адміністрації: вул. Хрещатик, 36, каб. 115, з 9:00 до 18:00, на першому поверсі функціонує інформаційний центр допомоги учасникам АТО з Києва. Тобто усі, в кого є запитання з приводу отримання допомог, можуть туди звертатись їм допоможуть написати заяви та зібрати необхідні документи.

centr1

Для отримання усіх видів матеріальних допомог ветерану потрібно стати в єдиний реєстр киян-учасників Антитерористичної операції з такими документами: паспорт, ідентифікаційний код, довідка про участь в АТО, ООС, посвідчення УБД, свідоцтво про одруження та народження дітей (якщо такі є). Звертатись можна в інформаційний центр або до департаменту соціальної політики: проспект Комарова, 7, каб. 116. Оформлення документів займає близько 5-10 хв.

Також можна отримати картку киянина: з паспортом, ідентифікаційним кодом та посвідченням УБД потрібно звернутись до відділення "Ощадбанку". З 2019 року планується ввести єдиний електронний квиток, тому буде можливість безкоштовного проїзду міським транспортом по картці киянина.

Які у Києві є програми допомоги ветеранам?

В Києві діє міська цільова програма "На зустріч киянам". Бійці можуть безкоштовно тренуватись у нас, адже ми маємо підписані угоди з деякими спортивними клубами. Є багато марафонів, забігів, які ми організовуємо спеціально для ветеранів. Найближчий відбудеться 7 жовтня.

Також в Києві є базовий заклад реабілітації учасників бойових дій – Київській міській клінічній госпіталь ветеранів війни в Пущі Водиці, який фінансується з міського бюджету. За сім місяців 2018 року, в госпіталі проведено реабілітацію 636 ветеранів.

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Якщо плануєте з'їздити цього літа на Азовське море, вам варто звернути увагу на курорт Кирилівку, адже тут можна якісно відпочити за розумну ціну. ASPI news дізналося про ціни та сервіс на цьому пляжному курорті.

3 липня 2020

Громадська організація "Вакцинація: вільний вибір" 3 липня провела пікет під Міністерством охорони здоров'я України. Основна мета акції – заборона медичного примусу вакцинації дітей.

3 липня 2020

Першого липня відновилася робота одного з найкращих східноєвропейських СПА-курортів - Трускавця. ASPI news дізналося, чому туди варто їхати улітку, та почім відпочинок.

2 липня 2020

У Києві 1 липня вимушено змінили умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті для пасажирів, включаючи іногородніх та учасників бойових дій. Причини, через які влада пішла на цей крок, пояснив мер столиці Віталій Кличко.

2 липня 2020