Українські захисники: чи піклується держава про ветеранів війни

12 вересня 2018
Адмін
665

Нещодавно АСПІ зустрілось з представниками ветеранських організацій та розпитало їх, що найбільше турбує бійців, які повернулись з фронту. Цього разу журналісти нашої редакції поспілкувались з представниками "Київського міського центру допомоги учасникам АТО" та дізнались, які види допомоги існують для ветеранів-киян та як саме можна отримати належну їм від держави підтримку.

Віктор Шевченко, заступник директора комунальної бюджетної установи "Київський міський центр допомоги учасникам АТО".

Скільки в Києві загалом учасників бойових дій?

На сьогодні у Києві 25 347 осіб зі статусом учасника бойових дій. Це і співробітники МВС, і Національна гвардія, і СБУ, і військові, і люди, які виконують завдання у зоні ООС, і співробітники МНС.

Яку суму виділяють на одного ветерана у Києві?

Київським міським бюджетом передбачено на кожного УБДшника, який звернеться до відповідних органів, допомога у розмірі 5 000 грн на рік. Вона виплачується цілий рік. Тобто немає конкретної дати, коли усім одночасно перераховують ці кошти. Якщо написати заяву в січні-лютому, то вже у березні-квітні допомога буде виплачена.

Додатково, вперше цьогоріч за нашої ініціативи з місцевого бюджету були виділені кошти захисникам незалежності до Дня Незалежності – по 300 грн. Це що стосується місцевого бюджету.

Ще є державна допомога. Вона передбачена ЗУ "Про статус ветерана війни". Ця допомога виплачується щороку і виплачується до дня перемоги 9 травня. Це наслідок ще радянських пільг, але зараз вона вже виплачується до 5 травня. Ця цифра кожен рік змінюється, кожен рік вона затверджується Кабінетом міністрів України. Цього року це було 1320 грн, в минулому - 920 грн.

Скільки зараз в середньому отримує боєць, який перебуває на фронті?

Це залежить від багатьох факторів. Наприклад, в якій він зоні небезпеки: якщо це перша лінія оборони, то доплата у розмірі 3 000 грн, якщо це друга лінія оборони, то це доплата у розмірі 1 000 грн. Зараз "мінімалка", яку отримуватиме рядовий на "передку" – 7 700 грн. Зарплата командирів рот та командирів батальйонів доходитиме до 20 000 грн.

Чи забезпечують ветеранів житлом?

Необхідне розуміння, що УБД дійсно потребує покращення житлових умов. Для цього він звертається до місцевої районної адміністрації з заявою про поліпшення житлових умов. Після цього за місцем проживання приходить комісія і актом встановлює, що дійсно ветеран потребує покращення житлових умов.

Також в Києві працює програма 50:50, яка дозволяє виплатити самому бійцю 50 відсотків вартості житла, а інші 50% виплачує Київська міська рада.

За 2018 рік у Києві видано 113 сертифікатів та 72 ордери на житло учасникам бойових дій. Загалом з 2014 року на обліку з питань покращення житлових умов перебуває 2 614 ветеранів.

Знаю, що дуже гостро стоїть питання працевлаштування учасників бойових дій. Які напрацювання в цій сфері?

Працедавцю надаються пільги, якщо в нього працевлаштований учасник бойових дій. З 2019 року, якщо УБД є штатним працівником, то за нього роботодавець не виплачуватиме єдиного соціального внеску (ЄСВ), а це вже значна економія. Це таке стимулювання державою працедавців. Окрім цього, як і будь-який громадянин, ветеран може стати на облік до міського центру зайнятості та отримувати допомогу з безробіття.

Чи є проблема, яка зараз дуже гостро стоїть перед ветеранами, але не вирішується державою?

Я вбачаю дуже велику соціальну несправедливість в тому, що чинним законодавством не визначено і не врегульовано питання соціалізації і матеріального забезпечення людей, які воювали за Україну, але є переселенцями. На сьогодні вони в Києві не можуть встати на чергу для покращення житлових умов, не можуть отримати санаторно-курортного лікування та багатьох інших пільг, бо не мають київської прописки.

Людей зобов'язують шукати собі місце для прописки. Якщо ветеран знайшов де прописатись, і прийшов для того, щоб стати на чергу для покращення житлових умов, то  він стикається з іншою проблемою: прописка повинна бути строком не менше одного року, щоб виникла можливість поставити людину на чергу. Тобто як мінімум рік ветеран повинен знімати квартиру, а в Києві це не так дешево. Людина, яка залишила своє майно там, пройшла війну, отримала поранення чи каліцтво, знову повинна боротись з цією державною машиною вже тут. Піклування держави є недостатнім для такої категорії.

Анна Швиденко, заступниця директора комунальної бюджетної установи "Київський міський центр допомоги учасникам АТО".

Давайте чітко сформулюємо коли, куди і з чим потрібно звертатись бійцю, який повернувся з фронту і не розуміється на усіх юридичних тонкощах.

В приміщенні Київської міської адміністрації: вул. Хрещатик, 36, каб. 115, з 9:00 до 18:00, на першому поверсі функціонує інформаційний центр допомоги учасникам АТО з Києва. Тобто усі, в кого є запитання з приводу отримання допомог, можуть туди звертатись їм допоможуть написати заяви та зібрати необхідні документи.

centr1

Для отримання усіх видів матеріальних допомог ветерану потрібно стати в єдиний реєстр киян-учасників Антитерористичної операції з такими документами: паспорт, ідентифікаційний код, довідка про участь в АТО, ООС, посвідчення УБД, свідоцтво про одруження та народження дітей (якщо такі є). Звертатись можна в інформаційний центр або до департаменту соціальної політики: проспект Комарова, 7, каб. 116. Оформлення документів займає близько 5-10 хв.

Також можна отримати картку киянина: з паспортом, ідентифікаційним кодом та посвідченням УБД потрібно звернутись до відділення "Ощадбанку". З 2019 року планується ввести єдиний електронний квиток, тому буде можливість безкоштовного проїзду міським транспортом по картці киянина.

Які у Києві є програми допомоги ветеранам?

В Києві діє міська цільова програма "На зустріч киянам". Бійці можуть безкоштовно тренуватись у нас, адже ми маємо підписані угоди з деякими спортивними клубами. Є багато марафонів, забігів, які ми організовуємо спеціально для ветеранів. Найближчий відбудеться 7 жовтня.

Також в Києві є базовий заклад реабілітації учасників бойових дій – Київській міській клінічній госпіталь ветеранів війни в Пущі Водиці, який фінансується з міського бюджету. За сім місяців 2018 року, в госпіталі проведено реабілітацію 636 ветеранів.

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
Розслідування

Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і  розвиток подій набуває неочікуваних обертів.

1 лютого 2019
Компромат
Голова Київської ОДА

Навчання:

У 1991 році закінчив Київську вищу школу Міністерства внутрішніх справ.

Перед тим як знімати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення та відкривати ринок, необхідно провести повну інвентаризацію землі, яка є у державній власності.

20 грудня 2018автор: Адмін

Москва не піде на домовленості з обміну заручниками, щоб не дати Порошенку заробити додаткові бонуси перед президентськими виборами.

17 грудня 2018автор: Адмін

На початку листопада цього року набрав чинності закон "Про електронні довірчі послуги". А це означає, що Україна зробила черговий крок вперед на шляху приєднання до цифрового ринку ЄС. Прогресивні країни світу послідовно впроваджують електронні інструменти фактично у всі сфери життя соціуму, в тому числі, і для громадян та бізнесу як основних користувачів новими благами, які надають уряди країн завдяки цифровій революції.

14 листопада 2018автор: Адмін

Держава й досі залишається найбільшим землевласником країни. Оскільки продаж землі - це політичне рішення, то залишається питання – як максимізувати прибуток від цій власності зараз? Відповідь – продавати права оренди на електронних аукціонах.

24 жовтня 2018автор: Віктор Вишньов

Наприкінці 2017 року мережу облетіло відео, на якому правоохоронці під час обшуків у будинку підкидають білоруському бізнесмену Тимофію Кохновичу патрони. За перебігом справи перший час слідкували журналісти та громадськість, але невдовзі забули.

16 серпня 2018автор: Адмін

Прізвище очільника невеликого міста Конотоп на Сумщині Артема Семеніхіна часто з’являється на шпальтах українських видань. Навіть його пішу ходу з Конотопа до Києва висвітлювали усі провідні засоби масової інформації.

АСПІ вирішило зустрітись з чиновником та поспілкуватись про самопіар, про війну з керівництвом області та про 2 млн гривень, позичені матері.

15 серпня 2018автор: Адмін

Система карає незговірливих суддів. Суддю, що почала боротись з корумпованою системою всередині суду, в якому працювала, притягнуто до дісциплінарної відповідальності. 

3 серпня 2018автор: Адмін

В Україні необхідно створити нову Конституцію, з урахуванням всіх недоліків минулого. Таку точку зору висловив в соєму блозі польський проукраїнський активіст Артур Прузовській.

29 червня 2018автор: Артур Прузовський

Переслідування ромів підштовхує Україну до міжнародного скандалу напередодні президентських і парламентських виборів. Таку точку зору висловив Артур Прузовський в своєму блозі.

25 червня 2018автор: Артур Прузовський

В Україні з'явився ще один закон, який посилить повноваження президента. Так прокоментував прийнятий закон про Національну безпеку польський експерт Артур Прузовській.

22 червня 2018автор: Артур Прузовський
Вибір редакції

Навесні 2014-го року Україна могла б лишитися влади не лише на територіях Луганська та Донецька. Доказом цьому є події, що мали місце й в інших містах. Миколаїв, Харків, Одеса, Маріуполь… Проте з’явилась сила, котра гучно дала про себе знати тим, хто посягав на нашу територію. Добробати. Серед тих, хто добровільно став на захист України — іноземці.

14 березня 2019

Освіта в Україні приблизно на тих самих щаблях світових рейтингів, як і усі інші сфери. Однак реформи не оминули і її та вже демонструють результати.

4 березня 2019

В цій історії можуть знайти щось знайоме сотні тих, чиї сини, чоловіки чи батьки загинули на війні. Ніякі гроші не варті їх смертей та болю від втрат. 

1 березня 2019

Як змінилось життя кримчан за ці роки та що залишилось поза увагою ЗМІ — читайте далі у матеріалі. 

26 лютого 2019