последние новости в Украине останні новини в Україні

Арахамія Давид

Секретар Національної інвестиційної ради

Громадський діяч. Імовірний очільник фракції "Слуга народу".

Наразі в інфопросторі існує кілька версій стосовно ймовірного очільника фракції "Слуга народу". Більшість у цьому питанні виокремлює дві персони: кандидата у нардепи від партії "Слуги народу" Давида Арахамію та главу передвиборного штабу партії Олександра Корнієнка.

Водночас Олександр Корнієнко розповів, що Арахамія зможе керувати фракцією політичної сили і представляти її інтереси в Раді. За його словами, пропозиція про цю кандидатуру була врегульована з думкою президента.

"Він має відповідні якості для цього, у нього є досвід управління великою кількістю людей".

Сам Арахамія також підтвердив цю інформацію. Проте стовідсоткової впевненості поки немає. Адже не так давно серед кандидатів був і Руслан Стефанчук, який нині має всі шанси обійняти посаду першого віцеспікера парламенту.

Біографія та кар'єрний шлях

Народився 23 травня 1979 року у Сочі. Також відомий під псевдо Девід Браун.

Мешкав деякий час у Грузії, а у 1992 році, тікаючи від війни в Абхазії, переїхав з батьками на південь України: у Миколаїв.


Читайте також: Паспортний етап окупації Донбасу: до чого варто готуватись етнічним українцям


З початком війни почав займатися волонтерством. У березні 2014 року разом зі знайомими відкрив сайт для збору коштів на екіпірування десантників 79-ї бригади. Це дало початок волонтерській ініціативі "Народний проект" (People project), куди долучились тисячі волонтерів та благодійників з усієї України та за її межам.

У 2014 року ми з моїм тренером по спортзалу, колишнім десантником, поїхали на кордон з Кримом, в Чонгар. Це сталося буквально на наступний тиждень після анексії. Побачивши, в якому жалюгідному стані все знаходиться, ми вирішили, що будемо допомагати. Перші гроші закинули самі, попитали у знайомих, друзів і досить швидко "закрили" кілька сотень тисяч доларів. Тоді я почав займатися цим проектом на повний робочий день.

Співзасновник міжнародної IT-компанії Template Monster.

У 2014-2017 роках Арахамія очолював Раду волонтерів при Міністерстві оборони України. Арахамія був четвертим у списках партії "Слуга народу" на виборах до Верховної Ради. Про своє знайомство із Володимиром Зеленським говорить, що той просто йому зателефонував та запросив поспілкуватись. Так і відбулось власне знайомство із командою Зеленського та подальшим долученням Арахамії до неї. Хоча ще у березні він дякував Петрові Порошенко. 

21 червня 2019 року Арахамію призначено указом президента України на посаду секретаря Національної інвестиційної ради. 

Скріншот зі сторінки Давида Арахамії

Свого часу у коментарі ЗМІ Арахамія зазначав, що Оксана Маркарова може зберегти посаду міністра фінансів у новому уряді. За його словами, шанси залишитися є ще в деяких чинних членів Кабміну, а саме: міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

Особиста сторінка у соцмережі Фейсбук.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2