последние новости в Украине останні новини в Україні

Бно-Айріян Михайло

Голова Київської державної обласної адміністрації

Пан Михайло не нове обличчя Володимира Зеленського, він став переможцем конкурсу на посаду голови ОДА, проте він мав тісні зв'язки з оточенням шостого президента України. 

Народився: першого лютого 1984 року, Баку, Азербайджан.

Освіта: у 2007 році закінчив Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини" з кваліфікацією економіст-міжнародник, у 2009-му закінчив Московський державний інститут міжнародних відносин за спеціальністю "Міжнародний нафтогазовий бізнес", а у 2012-му навчався в Сінгапурі за програмою Міністерства закордонних справ Сінгапуру з навчання державних службовців. 

Родина: дружина Людмила, та донька Міріам.

Картинки по запросу Бно-Айриян

КАР'ЄРА

У 2004-му Бно-Айріян розпочав свою професійну діяльність в українському діловому тижневику "Бізнес", де працював журналістом. Працюючи у виданні, надавав перевагу гірничо-металургійному комплексу промисловості, машинобудуванню, міжнародним відносинам, енергетиці та міжнародній торгівлі. 

Мабуть, саме тут він всерйоз зацікавився енергетикою, що й визначило його подальший кар'єрний шлях у цій сфері.

ДИПЛОМАТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ В РОСІЇ

У 2009 році він повернувся до Росії в якості третього, а потім і другого секретаря посольства України в Росії. Там він пропрацював до 2011 року, відповідаючи за питання двостороннього співробітництва у сфері паливно-енергетичного комплексу.

ПРАЦЯ З МІНІСТРОМ КОСТЯНТИНОМ ГРИЩЕНКОМ

У 2011 році він вертається в Україну, щоб стати помічником міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, який свого часу теж навчався в Московському державному інституті міжнародних відносин.

Справка: 

Костянтин Грищенко - міністр закордонних справ (2003-2005), президент: Леонід Кучма та Віктор Ющенко, міністр закордонних справ (2010-2012), президент: Віктор Янукович, віцепрем'єр-міністр (2012-2014), президент: Віктор Янукович. 

Похожее изображение

На своїй новій посаді він відповідав за економічний напрям роботи, а також за співробітництво з країнами Близького Сходу, Африки та СНД, а також за економізацію зовнішньої політики. Крім того, він виступав ініціатором посилення співпраці між МЗС та регіонами України щодо просування їхніх інтересів на закордонних ринках. У рамках цього напрямку створив робочу групу, яку очолив міністр. 

Далі, у 2013 році, коли його керівник Костянтин Грищенко вже рік перебував на посаді віцепрем'єр-міністра, Бно-Айріян став його радником з гуманітарних питань. На цій посаді він пробув до 2014 року. 

РОБОТА В МІНЕНЕРГЕТИКИ

Врешті-решт шляхи пана Бно-Айріяна та пана Грищенко розходяться й Михайло у 2015 році влаштувався в Міністерство енергетики та вугільної промисловості головою управління європейської інтеграції. У жовтні цього ж року він став вже директором Департаменту стратегічного планування та європейської інтеграції Міненерго, де відповідав за співробітництво з міжнародними організаціями, стратегічне планування, координацію зобов'язань в рамках Енергетичного Співтовариства, координацію роботи Міністерства на міжнародному напрямку та європейську інтеграцію.

Окрім того, брав активну участь у розробленні альтернативної моделі анбандлінгу НАК "Нафтогаз України" та виступав за передачу генеруючих потужностей ДП НАЕК "Енергоатом" та ПрАТ "Укргідроенерго" до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

2016-й рік кардинально змінює професійне становище голови управління - з призначенням Ігоря Насалика на посаду голови міністерства пан Бно-Айріян добровільно пише заяву про звільнення та залишає своє крісло. Про це він повідомив у своєму дописі в соцмережі, де пояснив, що йому "перестало вистачати повітря". 

ПЕРША УЧАСТЬ В КОНКУРСІ НА ПОСАДУ ГОЛОВИ ОДА

Наразі пан Бно-Айріян є головою Київської державної обласної адміністрації, але це не вперше, коли він пробує себе на цій посаді. 2016-го року він бере участь в конкурсі на посаду голови Житомирської обласної адміністрації, але програє, посівши лише третє місце. Очільником ОДА стає тоді виконуючий обов'язки губернатора Ігор Гундич. 

РАБОТА В "УКРЕНЕРГО"

Після поразки на конкурсі Бно-Айріян у 2016-му повертається в державний сектор на підприємство ДП НЕК "Укренерго". Тут його наймають директором з комунікацій та міжнародного співробітництва. На своїй посаді він досить вдало реалізує свої ідеї та навички та навіть створює новий бренд підприємства. В "Укренерго" він пропрацював до призначення головою Київської ОДА.

ПРИЗНАЧЕННЯ ГОЛОВОЮ КИЇВСЬКОЇ ОДА

Призначення на посаду відбулось 10 липня під час візиту Володимира Зеленського до Борисполя. 

ЗВ'ЯЗКИ З ОТОЧЕННЯМ ЗЕЛЕНСЬКОГО

Невідомо, чи був Бно-Айріян знайомий з Володимиром Зеленського до свого призначення, але він точно був знайомий з очільником партії "Слуга народу" Дмитром Разумковим.

Читайте також: Голосуй відповідально: ким були майбутні слуги народу 

20 грудня 2018 року Михайло опублікував допис на своїй сторінці, де на фото позує рядом з Разумковим. 

"На прийомі з нагоди Дня дипломата в моєму рідному Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка зустрів своїх улюблених одногрупників та викладачів і занурився в часи бурхливих студентських років, переживань і метаморфозів", - підписав він фото.

Вік Михайла та Дмитра однаковий, тож виходить, що вони дійсно могли навчатись в одній групі.


На своїх попередніх посадах Михайло Бно-Айріян показував себе як спеціаліст, працюючи на державних посадах зміг втриматись від, принаймні публічних, скандалів та казусів. 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2