последние новости в Украине останні новини в Україні

Труба Роман

Директор ДБР

Дата народження: 06.11.1974 рік

Навчання: Почав навчання у 1992 році у Львівському національному університету ім. І. Франка за спеціальністю правознавство. Закінчив у 1997 році.

Професійна діяльність:

Кар’єра Романа Михайловича Труби складалась плідно та результативно.

Одразу після закінчення навчання у 1997 році Роман Михайлович почав працювати помічником прокурора Франківського району міста Львова.

Увесь час із закінчення навчання до 2014 року працював у Львові в прокуратурі та повільно долав кар'єрні щаблі до поки не опинився у ГПУ.

У 2014 він переїхав у столицю і почав працювати у Генеральній прокуратурі України начальником управління з розслідування особливо важливих справ.

Хоча стрімкий злет був недовгий, всього через рік, з приходом у ГПУ Віктора Шокіна, його понизили у посаді і він звільнився та перейшов у приватний сектор і з 2015 до 2017 року працював у приватній юридичній компанії.

З 22 листопада 2017 року Директор Державного бюро розслідувань.

Родина:

Роман Труба був двічі одружений, в нього троє дітей: дві доньки (одна від першого шлюбу) та син.


Скандали:

Із самого початку ідеї створення Державного бюро розслідувань навколо ДБР було багато чуток та різких заяв.

Відповідно, директор ДБР уже сам по собі був під прицілом різного роду спекуляцій.У листопаді 2017 року, за два дні до кінцевого голосування відбіркової комісії, Труба подав документи на посаду Директора ДБР.

Спочатку комісія не хотіла навіть приймати до розгляду кандидатуру Труби, проте під час голосування усі 9 членів відбіркової комісії проголосували за нього. Одразу з’явились розмови про його несамостійність.

У засобах масової інформації говорили про політичну заангажованість Труби, а народний депутат України Юрій Македон подав позов до суду, в якому вимагав визнати дії комісії з призначення Труби на посаду протиправними.Судовий розгляд справи по суті розпочався 6 вересня 2018 року.

Сам він спростовував усі заяви щодо його заполітизованості та говорив про те, що це провокації “тим кому це вигідно”.

Про своє призначення сказав, що для нього це стало певною несподіванкою, адже він планував бути заступником начальника ДБР, але оскільки конкурс тривав півтора роки, а він зміг пройти всі тести і випробування - вирішив позмагатись за головну посаду.28 серпня 2018 року Роман Труба повідомив, що відмовляється розглядати кандидатури 27 переможців конкурсу на посади керівників територіальних управлінь ДБР, яких обрала конкурсна комісія.

Мотивував він це тим, що комісія знищила результати перевірки кандидатів на поліграфі. Його перша заступниця Ольга Варченко зауважила, що рішення Труби неправомірне, оскільки ДБР – це колегіальний орган, а він ухвалив рішення самостійно.

Окрім цього, в Законі України “Про Державне бюро розслідувань” не передбачено, що відсутність поліграфічного дослідження може спричинити відмову у призначенні.Будучи на посаді він неодноразово скаржився на недосконалість законодавства та просив парламентарів провести необхідні зміни для подальшого набору кадрового штату у регіональні управління ДБР.

Декларація:

Роман Труба володіє половиною житлового будинку в селі Мильчиці Городоцького району Львівської області, там же у нього декілька земельних ділянок.

На його дружину Баєву Олександру оформлені дві квартири у Львові, площею 85 та 53 кв.м. В декларації також зазначено, що з 1 січня 2017 року Труба орендує квартиру в Києві, площею 57 кв.м, яка належить Кульчицькій Наталії Нинелівні. За минулий рік Роман Труба заборгував за оренду житла 80 тис. грн.

В декларації відсутні дані про готівку та кошти, розміщені на банківських рахунках. Відомо, що пересувається Труба на Toyota Avensis 2007 року випуску, вартістю 94 тис. грн, а за весь 2017 рік його заробіток становив 41 601 грн.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2