Підвищення цін на проїзд буде поетапним, - В. Ведмідь

Середа, 25 квітня 2018 12:43 - Економіка 112
Підвищення цін на проїзд буде поетапним, - В. Ведмідь
У «Київпастрансі» періодично піднімають тему підвищення тарифів, вчорашня заява - далеко не перше і, швидше за все відбудеться підвищення протягом кварталу в діапазоні від 30 до 50% від існуючих.

Про це в ексклюзивному коментарі інформаційному агентству ASPI повідомив директор консалтингової компанії «Вільям Інвест Експерт» Віктор Медвідь.

За словами експерта, на даний момент дуже складно сказати, наскільки фінансово ефективно працюють в «Київпастрансі», тому що немає фінансової звітності щоб перевірити їх діяльність. Виходячи з аналогічних підвищень по інших регіонах України, можна сказати, що з урахуванням збільшення вартість транспорту і подорожчанням палива, збільшенням мінімальної заробітної плати, інфляції, тобто безумовне обгрунтування збільшення вартості тарифів на транспорт.

Читайте також: Підвищення тарифів на газ призведе до зростання боргів, - Охрименко

Інша справа, зазначив Ведмідь, що підстав для збільшення вартості вдвічі - немає. Тому підвищення вартості в районі 30-50% - оптимальний варіант для збільшення, знову ж таки все залежить від того, коли це буде впроваджуватися. Якщо це буде відбуватися протягом двох-трьох місяців, то це підвищення буде в районі 30%. Якщо, протягом року, то швидше за все буде збільшена вартість на 50%.

«Те, що тарифи збільшиться вдвічі, то це дуже навряд чи. 30-50%, це вилка, після проведення ряду обговорень і узгоджень в «Київпастрансі» можуть сказати, що ось, ми вам поступилися: планувалося збільшення в два рази, а ми пішли на зустріч і збільшили на 30%. Таку тактику можна назвати «військовою хитрістю», яку використовують муніципалітети», - додав В. Ведмідь.

Крім того, додав експерт, підвищення цін на проїзд торкнеться тільки наземного муніципального транспорту, до якого не належать маршрутні таксі, які самі підвищують ціни поетапно.

Як повідомлялося, в Києві можуть підвищити тарифи на проїзд в наземному комунальному транспорті (трамваї, тролейбуси, автобуси, фунікулер і міська електричка) до восьми гривень з 15 липня 2018 року.