Гройсман - пухирець для Тимошенко

Четвер, 13 квітня 2017 00:00 - Конфлікти 772
Гройсман - пухирець для Тимошенко
Голова фракції "Всеукраїнське об'єднання" Батьківщина" Юлія Тимошенко відповіла на слова прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, який запропонував віддати її Росії замість грошей за газ, в тому випадку, якщо Україна програє суд Росії.

 

Читайте також: Гройсман пропонує здати Тимошенко Росії

У відповідь, Тимошенко порівняла Гройсмана з "пакувальною плівкою з пухирцями", про це вона розповіла в ефірі телеканалу ZIK.

"Такими висловлюваннями Гройсман нагадує пакувальну плівку з пухирцями ... Діти, коли хочуть пограти, тиснуть ці пухирці, вони лопаються голосно. Ось для мене це образ Гройсмана. Це такий пухирець, на якого можна натиснути, він вибухає і на цьому все", - сказала Тимошенко.

"На жаль, у нас немає самостійного прем'єр-міністра. У нас є тінь президента, прем'єр-міністр Гройсман, який виконує всі його забаганки", - зазначила Тимошенко.

Відзначимо, що 11 квітня під час прес-конференції Гройсман пожартував, що в разі, якщо Стокгольмський арбітраж винесе рішення не на користь НАК "Нафтогаз" за позовом "Нафтогазу" до "Газпрому" РФ за контрактом на закупівлю газу, доведеться передати Юлію Тимошенко в Росію замість грошей.

А ще раніше, на засіданні уряду, прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав Юлію Тимошенко "мамою" української корупції.

Читайте також: Гройсман звинуватив Тимошенко в корупції

"Батьком-засновником сучасної української держави ми вважаємо Михайла Грушевського ... Мамою української економічної слабкості, знищення української незалежності, корупції, популізму і неефективності є Юлія Тимошенко. Це справжня мама, яка 20 років робила все, щоб знищити Україну, і все їй хтось заважав ", - сказав він. Випади прем'єр-міністра в сторону голови «Батьківщини» Юлії Тимошенко є продовженням підкилимної боротьби за рейтинги, що триває з 2016 року.

Основними конфліктними темами лідера «Батьківщини» і прем'єр-міністра виявилися тарифи на житлово-комунальні послуги, енергетика, Державний бюджет і земельне питання.

Ні для кого не секрет, що «соціалка», особливо питання тарифів, завжди була «коником» Юлії Володимирівни. Немає такого представника виконавчої влади (крім неї самої свого часу), якого б вона не критикувала в цьому питанні, а Гройсман, при якому тарифи на основні комунальні послуги дійсно підскочили, став для неї ідеальною мішенню. З боку Тимошенко лунали обіцянки не голосувати ні за один законопроект і взагалі заблокувати роботу парламенту як таку, і заяви про розслідування корупційних газових схем, якщо уряд не скасує (добровільно або в судовому порядку) рішення про підвищення тарифів, і навіть натяки на тарифний майдан.

Читайте також: 5 прикладів популізму з боку Тимошенко

Гройсману тут, як то кажуть, нічим крити: незважаючи на субсидії і «теплі» кредити, тарифне навантаження на середньостатистичного українця зросла вельми відчутно. 5 жовтня минулого року він лише запевнив, що квартири за комунальні борги забиратимуть, а 16 листопада - що буде штрафувати постачальників таких послуг, якщо вони будуть завищувати рахунки. Обидва обіцянки поки в процесі виконання.

Також Тимошенко пригрозила подати в НАБУ документи, що підтверджують корупцію в газовій сфері, але чомусь цього так і не зробила.

Власне, саме цей момент і спровокував вислів Гройсмана про «маму корупції», оскільки Тимошенко, як ніхто інший з політиків, була і залишається замішаною в газових махінаціях, за що навіть відбувала покарання під час правління уряду Януковича.

Ще одним каменем спотикання у відносинах між політиками став Бюджет. В принципі, зрозуміло, адже причиною неголосування політсилою Тимошенко за головний кошторис країни частково якраз і стала його «соціальна» частина. Ну і куди ж без корупційного фактора, звичайно. Словом, поки уряд писав проект Державного бюджету-2017, «Батьківщина» піарилась на тому, що його не підтримає.

Підопічні Тимошенко дійсно саботували прийняття Бюджету 2017 року - вони за нього не проголосували, але на результат це не вплинуло, так що всі залишилися задоволені.

Також діаметрально протилежні погляди Тимошенко і Гройсман мають на земельне питання. Якщо прем'єр-міністр заявляє про намір до 2020 року впровадити земельну реформу, то принциповою позицією «Батьківщини», як відомо, є продовження земельного мораторію. Що, звичайно, частково пов'язує руки уряду в реалізації задуманого. При цьому Тимошенко, виступаючи проти земельної реформи, сама є автором законопроекту, який дозволив би продавати землю іноземцям.

На цьому факті зіграв ще один учасник політичних чвар Олег Ляшко. Він зловив Тимошенко на брехні і не забув про це заявити привселюдно.

Ляшко заявив, що будучи прем'єр-міністром, Тимошенко зареєструвала законопроект № 2143 про ринок землі, за яким пропонувала продавати землю іноземцям, а зараз робить вигляд, що завзято бореться за права селян.

«Чому Тимошенко не зверталася до українського народу із закликом про референдум перед тим, як вносити законопроект про ринок землі в 2008 році? Тоді вона без всякого референдуму пропонувала, щоб будь-які іноземні бомжі купували українську землю. У цьому документі на 26 сторінок немає ні слова про українські фермерів. А ось про іноземні держави, іноземних громадян та осіб без громадянства - безліч », - зазначив парламентарій.