Експерти підрахували обсяг української контрабанди

13 листопада 2019, 16:15
286
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 13 листопада, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич повідомив, що згідно проведених досліджень щорічний обсяг контрабанди в Україну складає близько третини від загальної кількості товарів, які перетнули митний кордон.

«Постійний обсяг контрабанди в Україну, зокрема, за 2018 рік склав від  $14,1 млрд $15,4 млрд, з яких не менше $8,9 млрд – це імпорт товарів з порушенням митних прав або повне їхнє приховування від обліку, і $5,2 млрд – $6,5 млрд – це контрабанда від експорту», – сказав Тишкевич.

При цьому він наголосив, що майже третина товарів – близько 28%, проходять через митницю, і «митники їх не бачать».

За словами експерта, сьогодні відомо про 11 найбільше розповсюджених корупційних схем: 
- ввезення товарів в обхід митного оформлення завдяки корупційним зв’язкам або погано організованому нагляду за ділянкою кордону; 
- оформлення навантажених автомобілей як таких, що йдуть порожніми;
- перерваний транзит – товар ввозиться на митну територію і зникає або замінюється іншим для формального оформлення; 
- довантаження або завантаження на рейді; 
- ввезення товару на адресу фірм-одноденок, які зареєстровані в регіоні, що не межує з кордоном; 
- заниження обсягів товару; 
- оформлення товару за іншою товарною категорією; 
- ввезення під виглядом супутнього товару; 
- розподіл товару між групою громадян, які ввозять його під виглядом «для власного використання»; 
- переправлення товарів дрібними партіями поштою та зберігання товару на орендованому складі в іноземній країні з подальшою реалізацією через інтернет-мережу фізичним особам.

У контексті сказаного Тишкевич зазначив, що у вказаних схемах лише у шести прикордонних регіонах – Вінницькій, Одеській, Чернівецькій, Львівській, Волинській та Закарпатській областях, в яких проводився аналіз ситуації щодо ставлення до контрабанди, від 16% до 25% місцевого населення у той чи інший спосіб задіяно у контрабандних схемах, і вони є засобом для життєзабезпечення себе та родин. 

«Що буде, якщо надійде вказівка різко зупинити контрабанду? Виникнуть протести… Універсального механізму припинення схем контрабанди немає. Для кожного контрабандного механізму потрібен окремий підхід, у тому числі – через зменшення впливу людського фактору», – зазначив Тишкевич.

Нагадаємо, працівники головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби спільно з військовою прокуратурою Західного регіону припинили діяльність незаконної схеми по ввезенню в Україну елітних автомобілів іноземної реєстрації під виглядом легального тимчасового ввезення без сплати відповідних митних платежів.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 8 грудня, повідомляється, що о 00:00 доби офіційно запустилась робота Нової митниці. 

15:12, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 8 грудня, стало відомо, що в Україні на Новий рік і Різдво банки змінять графік роботи. 

13:38, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 8 грудня, представники української влади та Міжнародний валютний фонд підтвердили факт розмови, яку у суботу провели президент України Володимир Зеленський та директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

11:13, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук в інтерв'ю "РБК-Україна" повідомив деякі позиції з питань продажу землі в Україні, які, на його думку, небезпеки країні не несуть.

12:47, Вчора

Блокада Офісу президента: противники капітуляції зібралися на попереджувальну акцію (Наживо)

8 грудня 2019, 19:10
23
последние новости в Украине останні новини в Україні

Представники "Руху опору капітуляції", різних політичних партій та проукраїнських сил проводять попереджувальну акцію під Офісом президента напередодні переговорів у нормандському форматі в Парижі. 

Основна мета - заявити про неприпустимість компромісів, що суперечать національним інтересам і безпеці України.

Учасники заявляють, що акція "Варта на Банковій" буде цілодобовою – аж до сьомої вечора 9 грудня, коли повинні стати відомі результати переговорів. Після цього, в залежності від отриманої інформації, організатори акцій оголосять план подальших дій.

Передбачається, що в ніч з 8 на 9 грудня біля Офісу президента поставлять намети-штаби політичних партій, організують виступ політиків, а також проведуть лекції та дискусії з участю дипломатів, експертів і вчених. З 22.00 8 грудня запланований нічний показ українського кіно.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 8 грудня, речниця президента України Юлія Мендель у Facebook написала, що війна на Донбасі не закінчиться наступного дня після проведення  "нормандського саміту", проте ця зустріч дає змогу рухатися далі у питанні врегулювання ситуації на Донбасі.

17:56, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 8 грудня, у Києві на Майдані Незалежності відбувається мітинг напередодні переговорів президента України Володимира Зеленського з лідерами країн "нормандського формату", що заплановані на 9 грудня в Парижі. 

13:17, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков з робочою поїздкою відвідає Житомирську область в найближчий понеділок, 9 грудня.

17:15, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Пресслужба Держбюро розслідувань повідомила, що стороною обвинувачення визнані докази, зібрані під час досудового розслідування, достатніми для складання обвинувальних актів щодо чотирьох підозрюваних у вбивстві дитини в Переяслав – Хмельницькому.

11:50, Вчора