Перевибори в Великобританії. Що загрожує Україні?

17 квітня 2017, 21:00
498

Читайте також: Великобританія виходить с ЕС - вороття назад немає  

У несподіваній заяві на Даунінг-стріт, у вівторок вранці, прем'єр-міністр заявила, що опозиційні партії ставлять під загрозу підготовку уряду до Брекзіту.

«Я хочу пояснити причини цього рішення, що буде далі, і який вибір буде стояти перед жителями Великобританії.

Великобританія виходить з Євросоюзу і шляху назад бути не може. Оскільки ми дивимося в майбутнє, уряд має узгоджений план для переговорів про новий формат співпраці з Європою.

Ми хочемо глибокого, та особливого партнерства між сильним, і успішним Європейським союзом, і Сполученим Королівством, яке вільно може визначати свій власний шлях у світі.

Це означає, що ми відновимо контроль над власними грошима, нашими власними законами і нашими власними кордонами, і ми будемо мати можливість укладати торговельні угоди зі старими друзями і новими партнерами по всьому світу.

Це правильний підхід, і він відповідає національним інтересам. Але інші політичні партії виступають проти цього.

В останні тижні опозиційні партії погрожують проголосувати проти договору з Європейським союзом.

Шотландська національна партія заявляє, що голосуватиме проти законодавства, яке офіційно анулює членство Великобританії у Європейському союзі.

Наші опоненти вважають, оскільки ми не маємо більшість в уряді, наша рішучість ослабне, і вони можуть змусити нас змінити курс.

Вони не праві.

Вони недооцінюють нашу рішучість виконати цю роботу, і я не готова дозволити їм поставити під загрозу безпеку мільйонів працівників по всій країні.

Оскільки їх дії ставлять під загрозу роботу з підготовки до виходу з ЄС і послаблює переговорну позицію в Європі.

Якщо ми не проведемо загальних виборів, то їх політична гра продовжиться, а переговори, з Європейським союзом досягнуть найскладнішого етапу напередодні наступних запланованих виборів.

Тому нам потрібні загальні вибори, і ми потребуємо їх зараз, тому що ми маємо єдиний шанс це зробити, поки Європейський Союз згоден з його переговорної позицією.

Я тільки недавно і неохоче прийшла до такого висновку.

З тих пір як я стала прем'єр-міністром, я сказала, що до 2020 року не повинно бути виборів, але тепер я прийшла до висновку, що єдиний спосіб гарантувати впевненість і стабільність на майбутні роки - це провести вибори і звернутися за підтримкою до тих рішень , які я повинна прийняти. », - докладно пояснила в своїй заяві Тереза ​​Мей.

За деякими заявами експертів, результати призначених перевиборів можуть бути, не такими як очікує прем'єр-міністр.

Відомий соціолог Джон Кертіс, професор політичних наук в Університеті Стратклайда, заявив, що передвиборна азартна гра Мей може виявитися не такою успішною, як вона сподівається.

Він сказав, що великий рівень суспільної підтримки, як прем'єр-міністра, так і прихильників її ідей може суттєво змінитися в ході проведення виборів.

Джеремі Корбін, лідер британської лейборіской партії та опозиції вже звернувся до членів своєї організації з проханням додаткового фінансування, оскільки він має прагнення перемогти консервативну партію на загальних виборах.

 «Ці вибори - ваш шанс змінити напрямок нашої країни. Якщо ви хочете уникнути катастрофічного Brexit, якщо ви хочете зберегти Британію на єдиному ринку, якщо ви хочете, щоб Британія була відкритою, терпимою і єдиною, це ваш шанс. Тільки ліберал-демократи можуть перешкодити консерваторам», - заявив політик.

Незважаючи на внутрішньодержавні розбіжності, уряд Британії не виключає свій факт подальшої співпраці з Україною.

Про це писала посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф. За її словами, Великобританія продовжить стояти пліч - о - пліч з Україною.

"Великобританія продовжить допомагати Україні в боротьбі з корупцією, зокрема, шляхом підтримки Генеральної прокуратури і Національного антикорупційного бюро", - зазначила посол.

"Наше фінансування і надалі сприятиме реформаторським зусиллям України, і ми продовжимо надавати гуманітарну допомогу тим, хто постраждав від конфлікту, включаючи внутрішньо-переміщених осіб", - підкреслила Гоф.

Варто також нагадати, що Великобританія зіграла провідну роль у формуванні сильної міжнародної реакції, включно з санкціями і політикою невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією.

Продовженням партнерських відносин свідчить візит Петра Порошенка до Великобританії, який триватиме 18-19 квітня. За словами українських політологів саме цей візит повинен сформулювати подальший формат співпраці України і Великобританії, адже велика кількість договорів будувалась на основі партнерства з Європейським союзом.

«Лондон завжди хотів мати вплив на континентальній Європі , а  Україна - одна з тих країн, яка дуже цікавить в цьому плані уряд Великобританії», - коментує ситуацію політолог Віталій Бала. Експерт зазначив, що саме зараз стане ясно, що для Києва Brexit в Великобританії може обернутися непоганими дивідендами.

По темі
19 березня 2019, 16:43
5,5 млн українців отримали підвищення пенсії - Розенко
16:43
19 березня 2019, 15:52
Росія спробує розв'язати нову газову війну - Клімкін
15:52
19 березня 2019, 15:47
У Києві презентували виставку "Повернення додому" присвячену полоненим морякам
15:47
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини рубрики Події
Події
Стрілянина в трамваї Утрехта може бути терактом
15:01
У Запоріжжі іноземця впіймали на контрабанді старовинних монет
14:44
Події
У Києві відбувається акція проти цирків з тваринами 
13:05
У Києві напали на суддю біля ВККСУ
10:47

ЦВК зареєструвала понад тисячу міжнародних спостерігачів

19 березня 2019, 17:31
1

Станом на сьогодні ЦВК зареєстровала вже 1 127 офіційних спостерігачів від 13 міжнародних організацій та 10 іноземних держав.

Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

Зокрема, сьогодні було зареєстровано 160 офіційних спостерігачів на чергових виборах президента України 31 березня 2019 року: 6 – від Громадської Спілки "Міжнародне Співтовариство з Прав Людини", 36 – від Парламентської Асамблеї Ради Європи, 118 – від Парламентської Асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

По темі
19 березня 2019, 16:43
5,5 млн українців отримали підвищення пенсії - Розенко
16:43
19 березня 2019, 15:52
Росія спробує розв'язати нову газову війну - Клімкін
15:52
19 березня 2019, 15:47
У Києві презентували виставку "Повернення додому" присвячену полоненим морякам
15:47
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини рубрики Події
Події
Стрілянина в трамваї Утрехта може бути терактом
15:01
У Запоріжжі іноземця впіймали на контрабанді старовинних монет
14:44
Події
У Києві відбувається акція проти цирків з тваринами 
13:05
У Києві напали на суддю біля ВККСУ
10:47