У ДБР оголосили про підозру чиновникам, які використовували держсервери для видобутку криптовалюти

18 вересня 2019, 14:15
8
последние новости в Украине останні новини в Україні

Двом співробітникам Державної судової адміністрації України, які використовували мережеве та комп'ютерне обладнання ДСА для налагодження роботи інтернет-магазинів і видобутку криптовалюти, правоохоронці повідомили про підозру.

Про це повідомила пресслужба Держбюро розслідувань в середу, 18 вересня.

За даними джерела стало відомо, що підозру було оголошено двом працівникам держпідприємства "Інформаційні судові системи" Державної судової адміністрації України.

Встановлено, щопідприємливі чиновники встановили на мережеве та комп'ютерне обладнання шкідливе програмне забезпечення з метою налагодження роботи інтернет-магазинів і використання потужності серверів для видобутку криптовалюти.

Факти таких протиправних дій підтверджені висновками експерта.

При огляді мережевого обладнання дата-центру ДП "Інформаційні судові системи" ДСА України встановлено:

- наявність шкідливого програмного забезпечення "MinerGate", яке з 01.01.2018 здійснювало видобуток електронних грошей (криптовалюти), використовуючи потужності і електроенергію ДСА України;

- незаконне використання серверного обладнання ДСА України для роботи низки приватних ресурсів декількох інтернет-магазинів;

- інсталяційний файл шкідливого програмного забезпечення з функцією спеціального технічного засобу негласного отримання інформації.

Повідомляється, що шкідливу   ПО було встановлено на окремих ноутбуках держпідприємства "Інформаційні судові системи". Згодом дані комп'ютери використовувалися для налаштування серверів, комп'ютерів Державної судової адміністрації України та судів міста Києва.

Оперативний супровід у даному кримінальному провадженні здійснює Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України. Процесуальне керівництво - прокуратура міста Києва.

Результат - двом працівникам ДП "Інформаційні судові системи" ДСА України повідомлено про підозру у:

несанкціонованому втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж і створення з метою використання шкідливих програмних чи технічних засобів (ч. 1 ст. 361, ч.2 ст. 361, ч. 1 ст. 361-1 Кримінального кодексу України );

незаконному придбанні та використанні спеціальних технічних засобів отримання інформації і створенні з метою використання шкідливих програмних чи технічних засобів (ч.1 ст.359, ч.1 ст.361-1 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування триває.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Події»
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Сьогодні, 17 жовтня, стало відомо про спробу контрабанди мобільних телефонів на Львівській митниці.

12:47, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Сьогодні, 17 жовтня, столичний Господарський суд призупинив провадження у справі за позовом колишніх акціонерів про визнання недійсним договору купівлі-продажу ПриватБанку.

12:44, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Сьогодні, 17 жовтня, в Одеській області під час гасіння легковика виявлено двох загиблих людей.

11:56, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Сьогодні, 17 жовтня, о 9.50 з'явилося повідомлення про замінування Господарського суду міста Києва, де повинні проходити судові дебати по справі про повернення акцій ПриватБанку.

10:09, Сьогодні

Уряд схвалив здійснення діяльності ДМС і ДПС у форматі єдиних юридичних осіб: коментарі Верланова та Нефьодова

17 жовтня 2019, 14:19
1
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 17 жовтня, стало відомо про ухвалення Кабінетом міністрів нового законопроєкта.

Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, який дозволить завершити реформу митниці і податкової та перейти до нових стандартів роботи.

"Законопроєкт дозволить новоствореним Державній податковій  службі України та Новій митниці мати кожній свою єдину юридичну особу. Тобто їхні територіальні органи будуть працювати не як незалежні юридичні особи, а як підрозділи", - прокоментував ухвалений законопроєкт голова ДПС Сергій Верланов.

За його словами, документом передбачено, що відтепер територіальні відділення податкової будуть підрозділами служби, а не окремими юридичними особами, на створення яких раніше витрачалась чимала кількість часу і людських ресурсів. На додачу, коли податкова зможе управляти всіма своїми підрозділами з єдиного центру, це знищить ряд корупційних ризиків і зробить роботу більш зручною, підкреслив Верланов.

Голова митної служби Максим Нефьодов назвав законопроєкт "потужним антикорупційним елементом".

"Отримуємо більше можливостей по автоматизації процесів. Відкриваємо знеособлену інформацію з усіх митних баз. Все онлайн, все прозоро. Дивіться і контролюйте! Вирішуємо питання оплати роботи митників - більше гнучкості. Вносимо багато технічних змін для того, аби централізована структура без окремих юросіб нормально працювала - місце розгляду скарг, делегування повноважень по трудовим відносинам і т.д", - написав у Facebook Нефьодов.

Раніше повідомлялося, що глава Державної податкової служби Сергій Верланов провів робочу зустріч з колегами з країн Балтії на чолі з головою Державної податкової інспекції при Міністерстві фінансів Литовської Республіки Едітою Янусієне і головою Служби державних доходів Латвійської республіки Євою Яунземе.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 17 жовтня, народні депутати більшістю голосів ухвалили закон про управління безпекою автомобільних доріг.

13:41, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 17 жовтня, ЗМІ повідомили про вартість поїздки президента Зеленського до США.

12:32, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 17 жовтня, в пресслужбі президента повідомили про підписання главою держави Володимиром Зеленським закону, спрямованого на посилення захисту бізнесу.

12:24, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 17 жовтня, під час засідання Верховної Ради більшістю голосів був підтриманий у другому читанні та в цілому законопроєкт №1010 про захист викривачів корупції.

12:03, Сьогодні