Аваков застеріг українців від розпалювання ненависті в суспільстві

15 квітня 2019, 11:43
12

Міністр МВС України Арсен Аваков закликав українське суспільство захистити себе від політичних конфронтацій, які останній місяць розривають країну на два табори.

Арсен Аваков опублікував на своїй офіційній сторінці в Facebook пост, в якому закликав громадян утриматися від прояву агресії.

"Агресивність суспільно-політичного протистояння в країні досягла абсолютно неприпустимого рівня. Усі настільки захопилися баталією, що, схоже, вже забули заради чого введений сам механізм виборчого суперництва. Але ж все просто: вибори - це суспільний договір про регулярну коректну демократичну процедуру, що забезпечує визначення домінуючої точки зору більшості. Коректну процедуру!", - пише міністр МВС.

Аваков зазначив, що сьогодні суспільство розділилося на два ворогуючі між собою табори, в яких є ті, у кого досягнення мети всі засоби хороші.

"Пропагандисти, в патетиці своєї агітаційної риторики, заявляють про те, що якщо не візьме гору їхня точка зору, то Україна загине. У спробі отримати голоси на свою підтримку - рвуть своїми закликами країну на частини, не замислюючись про наслідки, отруюючи гнівом великі групи українського суспільства. Убік йде мудрість, порядність і доброта - на порядок денний виходить НЕНАВИСТЬ!".

Міністр підкреслив, що ніякі керівні пости не варті такого напруження в суспільстві, згадавши, що президентська гонка вийшла за рамки здорового глузду.

"Політична конкуренція вийшла за межу здорового глузду, питання про вибір чергового - я підкреслюю - чергового президента замінюється боротьбою "абсолютного зла" з "абсолютним добром". Це дуже погана, небезпечна і руйнівна заміна понять".

Арсен Аваков зазначив, що "програш "свого" кандидата ніяк не означає знищення України".

За словами міністра, президент в будь-якому випадку не стане вершителем доль, а залишиться одним з елементів державної системи. Йому доведеться працювати з такими важливими інститутами як парламент, армія і продовжувати роботу в напрямку творення, а не руйнування.

"Влада - це комплекс відповідальних інституцій і жодна її складова частина не може самовільно змінювати базові положення Конституції", - пише Аваков.

Також міністр МВС зазначив, що "жоден президент або політик в Україні не зможе перейти за ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ, які окреслило сучасне українське суспільство".


"ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ - це, перш за все, територіальна цілісність України, питання повернення окупованих територій Донбасу і анексованого Криму - подальша їх реінтеграція; це орієнтація на європейську і євроатлантичну інтеграцію; це економічна незалежність від РФ і неприпустимість будь-яких поступок агресору; це повага громадянських свобод, безпека і необхідність гідного матеріального рівня життя громадян України. За великим рахунком - все!", - зазначив у своїй публікації міністр МВС України Арсен Аваков.

Раніше повідомлялося, що на офіційній сторінці МВС України у Фейсбуці було опубліковано повідомлення, в якому прес-служба відомства процитувала слова Арсена Авакова про розкриття злочинної діяльності, пов'язаної з другим туром виборів.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
Політика

Частини і підрозділи Національної гвардії з 19 квітня перейшли на посилений варіант несення служби.

13:19, Сьогодні
Політика

Виборча дільниця в Лебединському Донецької області не відкрилася, оскільки фактично не зібралася виборча комісія, пояснили в МВС.

13:10, Сьогодні
Політика

Станом на 11 ранку проголосували 17,43% виборців.

12:50, Сьогодні
Політика

У неділю, 21 квітня, президент Петро Порошенко проголосував на президентських виборах у Будинку Офіцерів.

12:37, Сьогодні

У день виборів Нацгвардія посилено охороняє АЕС

21 квітня 2019, 13:19
16

Під час голосування у другому турі президентських виборів Національна гвардія України посилено охороняє атомні електростанції та іноземні дипломатичні установи по всій Україні, повідомив виконуючий обов'язки командувача Нацгвардії Микола Балан.

"Частини і підрозділи Національної гвардії з 19 квітня перейшли на посилений варіант несення служби, посилена охорона особливо важливих державних об'єктів, включаючи атомні електростанції, посилена охорона дипломатичних посольств і консульств на території України", - зазначив він.

За його словами, авіація Нацгвардії поки базується на двох аеродромах в готовності до дії.

21 квітня, в Україні проходить другий тур виборів президента України. Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 і закриються о 20:00.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
Політика

Виборча дільниця в Лебединському Донецької області не відкрилася, оскільки фактично не зібралася виборча комісія, пояснили в МВС.

13:10, Сьогодні
Політика

Станом на 11 ранку проголосували 17,43% виборців.

12:50, Сьогодні
Політика

У неділю, 21 квітня, президент Петро Порошенко проголосував на президентських виборах у Будинку Офіцерів.

12:37, Сьогодні
Політика

Перші результати екзитполів стануть відомі о 20: 00.

12:11, Сьогодні