Делегат ООН від України Дмитро Томенко: "Мрію скуштувати український борщ у Нью-Йорку під "Океан Ельзи"

последние новости в Украине останні новини в Україні

Молодіжними делегатами ООН 2020-2021 від України стали Дмитро Томенко та Артур Агеєв – їх було обрано з-поміж 226 претендентів. ASPI news поспілкувалося із майбутніми представниками України на міжнародному рівні, аби більше дізнатися про їх світогляд, цілі та попередні досягнення – наразі знайомимо вас із Дмитром Томенком.

Молодіжне делегатство – це обов'язкова програма ООН, в якій беруть участь понад 30 країн світу. Протягом року представники цих держав мають можливість брати участь у заходах різних форматів. 

Програма молодіжного делегатства ООН в Україні реалізовується Фондом Богдана Гаврилишина, Міністерством закордонних справ України та Міністерством молоді та спорту, сприяє програмі також українська громада в Нью-Йорку Razom for Ukraine

Про рішення взяти участь у програмі ООН для молоді

З програмою я познайомився ще 2019 року, але наважився спробувати свої сили лише тепер. Хотілося не лише покращувати життя і впливати на молодіжну політику у своєму регіоні, але й вийти на всеукраїнський рівень, познайомитись із такою ж небайдужою і свідомою молоддю.

Ми беремо участь у Генасамблеї ООН, а саме у роботі третього комітету — це соціальні, гуманітарні та культурні питання. Окрім цього, відбувається участь у різноманітних заходах, неформальних зустрічах з іншими молодіжними делегатами. Також у нас передбачений виступ. Обирається певна ціль сталого розвитку, до цього відбувається зустріч або онлайн або офлайн з молоддю, аби дізнатися, які вони проблеми бачать у своїй країні. Минулого року делегати робили презентацію про збройний конфлікт на Сході України, цього року ми плануємо запустити спеціальне опитування молоді. Оскільки офлайн-заходи дещо обмежені, ми плануємо більшість інформації зібрати онлайн. 

Про враження від власної перемоги у відборі делегатів

Ми не говоримо про конкуренцію, але я дуже пишаюся, що цього року аж 226 молодих людей, яким не байдуже майбутнє своєї держави, які цікавляться життям України, подалися на цю програму, і хочуть розвивати не лише себе, але й Україну. Тому я дуже радію, що з кожним роком кількість активної молоді невпинно росте. Був період, коли від України делегували двох дівчат, але потому це переважно були хлопець і дівчина. Цікавий момент, що цього року для представлення молоді обрали двох хлопців. 

Коли був півфінальний етап, до якого дійшли 12 учасників, у нас брали персональні інтерв’ю, на яких ставили не лише питання про мотивацію, нас також просили розказати більше про себе. Інтерв’ю були не довші семи хвилин – нам ставили особисті питання про те, ким ми бачимо себе в майбутньому, а також про структуру ООН. Якщо вони бачили якісь вагомі якості у нас, то допускали до фінального раунду, де вже передбачалася проєктна діяльність. Оцінювалися не лише наші лідерські якості, але й презентаційні, а також навички роботи в команді. 

Про досвід громадської діяльності

Після 9 класу я пішов до коледжу, де дізнався, що є таке поняття як студентське самоврядування – там я входив до активістів факультету, після цього, коли я вступив до Полтавської державної аграрної академії, я став головою комісії з питань освіти, науки та законності. Ми тривалий час намагалися досягнути того, щоб у кожному заході, який відбувався, була певна освітня складова. Відбувся відхід від культурного, розважального формату, і створювався акцент на освіті. Вже більше півтора року я є головою студентської ради Аграрної академії, разом зі своєю командою ми впроваджуємо різні ініціативи, заходи і соціальні проєкти, спрямовані на всебічний розвиток нашої студентської молоді.

Бліц-питання від ASPI news

Як ви бачите свою майбутню кар'єру?

Я бачу своє майбутнє в будь-якому випадку у громадському секторі і у співпраці з молоддю або, можливо, в недалекому майбутньому вже і в політиці. Мені хочеться більше співпрацювати з молоддю, мені подобається проєктний менеджмент, розвиток цього сектору і вплив на молодіжну політику нашого регіону.

У якій суспільній сфері ви плануєте працювати через 25 років?

Це важко сказати, дуже довготривала перспектива. Але на той момент, я думаю, що вже можу бути в політиці.

У майбутньому ви бачите себе в публічній політиці чи топ-чиновником? 

Для мене суть не в публічності, це не так важливо, як долучатися до процесу прийняття рішень, а вже на якій посаді це відбувається — не принципово. Головне, щоб ця робота була ефективною.

Чи має бути англійська другою мовою навчання в Україні?

Я вважаю, що вивчення англійської мови справді необхідне. Коли я навчався, з англійською було достатньо важко, будемо відвертими — в Україні, якщо ти не вивчав іноземну мову попередньо в приватних школах чи на курсах, дуже мала вірогідність того, що ти зможеш її вивчити протягом шкільних років. Щодо власного досвіду – якби я не відвідував мовний центр, окрім класичного навчання в школі, то навряд чи досяг би високого рівня знання іноземної мови.

Я впевнений, що акцент на вивченні англійської має бути в будь-якому випадку, але трапляється різне, наприклад, коли люди переходять зі школи в школу, тоді мало хто цікавиться рівнем викладання іноземної мови у попередньому закладі – людину ставлять у такі умови, що вона вже мусить мати певний мовний рівень. Я поки не дуже впевнений щодо англійської як другої робочої мови у школах, але акцент на ній має бути зроблений, і це 100 відсотків.

Як би ви виступили з трибуни ООН одразу після анексії Криму?

Я би обдумав це питання, так одразу на нього важко відповісти. В будь-якому випадку можу сказати, що зараз — це ж не анексія, це спроба анексії Криму; у попередніх молодіжних делегатів була ситуація, коли під час виступу про збройну агресію в Україні на третьому комітеті російська сторона взяла відповідь. Але нас тоді підтримали грузинські делегати.

Яку страву ви б хотіли скуштувати після виступу в ООН?

У США є громадська організація "Razom for Ukraine". Мені було б цікаво познайомитися з ними, як вони живуть, яким шляхом відбувається співпраця з Україною, я думаю що там є українські квартали, було б цікаво скуштувати українську кухню на території Нью-Йорку.

Яку українську музику ви б запропонували послухати делегатам з інших країн? 

Це можуть бути гурти "Без обмежень", "Океан Ельзи", "Тік". ООН — це дипломатична структура, там не завжди така весела музика підійде, але загалом я би запропонував послухати музику тих виконавців, які співають лише українською мовою.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У столиці вп'яте відбувся "Марш пам'яті" на річницю розстрілів у 1941 році в Бабиному Яру. Кореспонденти ASPI news пройшли 29 вересня тією самою дорогою, якою йшли 79 років тому євреї Києва.

17:06, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Кожна область України має свої туристичні цікавинки, і Київщина – не виняток, адже вона має свій особистий вид туризму – Чорнобильський туризм. Журналіст ASPI news 24 вересня відвідав промо-тур "Мандруй Київщиною", де дізнався про плани влади щодо розвитку туризму в Чорнобильській зоні.

16:02, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Ашраф Мсуя, який загинув в авіатрощі під Чугуєвом, мріяв стати першим темношкірим генералом в Україні. У грудні 2018-го хлопець  отримав звання старшого лейтенанта.

12:38, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Аварія на Чорнобильській АЕС вплинула не лише на екологічну сферу, а і на формування суспільної думки, що радіація – це смертельна небезпека і екологічна обстановка ніколи не прийде до норми. Журналіст ASPI news 24 вересня відвідав Чорнобиль і місто Прип'ять та виміряв радіаційний фон в різних місцях зони відчуження.

10:11, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

29 вересня у Києві відбулася акція вшанування євреїв, розстріляних у 1941 році в Бабиному Яру. Учасники події пройшлися від кінотеатру "Київська Русь" поблизу метро Лук’янівська до Бабиного Яру – тим самим маршрутом, яким 79 років тому йшли на розстріл київські євреї.

20:52, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Лісові пожежі в Чорнобильській зоні у квітні 2020 року знищили частину заповідних лісів і залишили рідкісних тварин без домівок та їжі, також згоріли історичні поліські села. Репортер ASPI news відвідав зону відчуження через пів року після пожеж, щоб перевірити, в якому стані унікальна природна територія зараз.

14:55, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Україна багата на туристичні перлини, а в час світової пандемії вітчизняний туризм набрав особливого значення, проте не всіх цікавлять пляжі та прогулянки вулицями нового міста. Є туристи-екстремали, яких приваблюють небезпечні місця, а в нашій країні таким місцем однозначно можна назвати Чорнобильську зону відчуження. Журналіст ASPI news відвідав закинуті 34 роки тому місця та дізнався, який новий проєкт там готують для відвідувачів.

12:59, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Авіакатастрофа під Чугуєвом на Харківщині сталася 25 вересня. Депутати розглядають різні версії трагедії.

11:32, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Курсанта Віталія Вільхового сьогодні, 29 вересня, провели в останню путь у Харкові. 20-річний юнак став 26 жертвою авіакатастрофи під Чугуєвом.

10:37, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У київському дитячому інтернаті для особливих дітей персонал спробував приховати від батьків хлопчиків-аутистів НП, яка з ними сталася. Дітей доставили в лікарню без відома їхніх родичів і довго не повідомляли про те, що сталося, очевидно сподіваючись, що сліди побиття пройдуть.

09:15, Вчора
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У столиці вп'яте відбувся "Марш пам'яті" на річницю розстрілів у 1941 році в Бабиному Яру. Кореспонденти ASPI news пройшли 29 вересня тією самою дорогою, якою йшли 79 років тому євреї Києва.

17:06, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Кожна область України має свої туристичні цікавинки, і Київщина – не виняток, адже вона має свій особистий вид туризму – Чорнобильський туризм. Журналіст ASPI news 24 вересня відвідав промо-тур "Мандруй Київщиною", де дізнався про плани влади щодо розвитку туризму в Чорнобильській зоні.

16:02, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Ашраф Мсуя, який загинув в авіатрощі під Чугуєвом, мріяв стати першим темношкірим генералом в Україні. У грудні 2018-го хлопець  отримав звання старшого лейтенанта.

12:38, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Аварія на Чорнобильській АЕС вплинула не лише на екологічну сферу, а і на формування суспільної думки, що радіація – це смертельна небезпека і екологічна обстановка ніколи не прийде до норми. Журналіст ASPI news 24 вересня відвідав Чорнобиль і місто Прип'ять та виміряв радіаційний фон в різних місцях зони відчуження.

10:11, Сьогодні