Велика Британія налаштована серйозно боротися з російськими корупціонерами

Середа, 23 травня 2018 15:03 - Новини світу 112
Велика Британія налаштована серйозно боротися з російськими корупціонерами
Комітет парламенту Великої Британії закликав уряд активніше і послідовніше боротися з російськими корупціонерами, пов'язаними з Кремлем і що інвестують гроші в Лондоні. Уряд має кілька інструментів для такої боротьби, і воно запевняє, що вже користується ними в міру сил.

Про це в середу, 23 травня, пише ВВС.

За формою доповідь комітету закордонних справ Палати громад за підсумками парламентського розслідування "російської корупції в Британії" - це рекомендація, а не наказ. Якісь нові законопроекти і практичні кроки за підсумками розслідування можливі, але не обов'язкові.

Уряд Британії останнім часом, особливо після спроби отруєння Сергія і Юлії Скрипаль на початку березні в Солсбері, неодноразово заявляло, що активно бореться з відмиванням капіталів сумнівного походження.

Читайте також: Путін прокоментував виписку Скрипаля з лікарні

У цій боротьбі уряд може спертися на кілька законів і постанов - як уже прийнятих, так і тих, що дуже скоро будуть прийняті.

У Британії багато хто лає уряд за те, що воно нібито недостатньо активно і ефективно бореться з "брудними грошима" - російськими, нігерійськими, пакистанськими, арабськими і так далі.

На слуханнях в ході парламентського розслідування, за підсумками якого був складений доповідь, фахівці говорили, що це відбувається в основному з двох причин. По-перше, британська влада не дуже хочуть розполохувати іноземних інвесторів. По-друге, поліції часто не вистачає сил і знань, щоб розкривати складні фінансові корупційні схеми і доводити незаконність походження капіталу.

Але в ситуації нинішніх відносин з Росією, що склалися після Криму, Донбасу і справи Скрипаль, члени уряду на чолі з прем'єр-міністром Терезою Мей вже кілька разів запевняли, що серйозно займуться цим питанням.