За крадіжку і брехню в декларації Луценко виніс двом прокурорам догану і застереження

Пятница, 10 февраля 2017 00:00 - Новости 467
За крадіжку і брехню в декларації Луценко виніс двом прокурорам догану і застереження
Генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив догану старшому слідчому ГПУ Олексію Алфімову, який вкрав талони на пальне під час обшуку, та застереження про припинення неетичної поведінки прокурору-втікачу Сергію Стороженку, який забув вказати в декларації за 2015 рік власні фірми та щосили тікав від журналістки.

Про такі результати службових розслідувань щодо обох співробітників правоохоронного органу повідомила Генеральна прокуратура Україні у відповідь на запити Центру протидії корупції.

Так, доганою генпрокурор «покарав» Олексія Алфімова – старшого слідчого департаменту “Кононенка-Грановського”, який під час проведення обшуку у Черкаського чиновника вкрав талони на пальне.

У ГПУ визнали, що Алфімов «вчинив проступок, який порочить працівника прокуратури». Стосовно слідчого провели службове розслідування, в результаті якого Алфімов продовжив роботу в органах прокуратури та зберіг посаду.

«За висновками службового розслідування вказаний факт знайшов своє підтвердження, у зв’язку з чим генеральним прокурором України наказом від 28.10.2016 №10-дц Алфімова О.В. притягнуто до дисциплінарної відповідальності – оголошено догану» – йдеться у відповіді першого заступника генпрокурора Дмитра Сторожука.

Нагадаємо, що у вересні минулого року Алфімов під час проведення обшуку у голови однієї з сільрад Черкаської області, підозрюваного в одержанні майже 5 млн грн хабара, «заволодів майном сільської ради», а саме – талонами на 330 літрів бензину марки А-92. Ці талони прокурор в подальшому неодноразово використовував для власних потреб та членів родини.

За цим фактом Національне антикорупційне бюро порушило кримінальне провадження – дії прокурора кваліфікували за ч.2 ст.191 Кримінального кодексу України (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

За інформацією Генпрокуратури, справу незабаром передадуть до суду. Алфімову загрожує обмеження волі строком до 5 років із забороною 3 роки обіймати певні посади на держслужбі.

В е-декларації Алфімова вказаний автомобіль Jaguar, що належить його дружині, а от інформації про місце проживання чи заощадження прокурора – немає.

Колега слідчого Алфімова – прокурор-утікач Стороженко з відділу Генпрокуратури, що наглядає за співробітниками Державної фіскальної служби, не вказав ані в анкеті доброчесності, ані у своїх паперових деклараціях за 2013-2015 роки десятки тисяч гривень внесків до статутного капіталу власних компаній. Щоправда, в електронній декларації за 2015 рік частки у цих фірмах уже задекларовані.

Щодо прокурора Стороженка також була проведена службова перевірка та в результаті «застосовано застереження про припинення неетичної поведінки з попередженням про можливість застосування дисциплінарного стягнення».

«Згідно з висновком службового розслідування від 07.11.2016 року, встановлено порушення Стороженком С.В. вимог кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури під час декларування майна, що виразилось у необгрунтованому невідображенні в деклараціях про майно, доходи і зобов’язання фінансового характеру за 2013-2015 роки внеску до статутного капіталу ТОВ «Фірма Джун» та ПП «Фабула-люкс», а також у неетичній поведінці по відношенню до представників засобів масової інформації» – йдеться у відповіді ГПУ за підписом заступника начальника управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції Д.Міськіва.  

Як повідомляли ЗМІ, саме цей прокурор накивав п’ятами від журналістки програми Радіо Свобода, яка з'ясувала, що Стороженко мешкає в шикарному котеджі у Бортничах, записаному на його матір, та користується маминою ж Toyota Camry.

Але на практиці виявилося, що очевидні факти (про невідповідність вказаної прокурорами в анкетах інформації з реальністю) не знаходять підтвердження в ході перевірок ГПУ.