Генсек НАТО Йенс Столтенберг і посли країн-членів Альянсу відвідають Україну 9-10 липня

Середа, 24 травня 2017 00:00 - Новини
Генсек НАТО Йенс Столтенберг і посли країн-членів Альянсу відвідають Україну 9-10 липня
Про це повідомив глава Представництва НАТО в Україні Олександр Винников. За словами Віннікова, даний візит, який відбудеться в 20-ту річницю особливого партнерства між НАТО і Україною, є підтвердженням відданості Альянсу суверенітету і територіальної цілісності нашої країни.

"У практичному плані Альянс збільшив свою підтримку через цілий ряд програм - як трастових фондів, так і програм підвищення кваліфікації і потенціалу (як, наприклад, програма професійного розвитку), а також через команду радників, які знаходяться в Києві і працюють безпосередньо з дуже багатьма українськими інститутами", - зазначив глава Представництва НАТО в Україні.

Він додав, що дані проекти в 2016 році були пов'язані однією програмою під назвою "Комплексна програма допомоги Україні", куди входять понад 40 проектів в 13 сферах.

За даними останнього соцопитування за грудень 2016 року більше 47,2% українців підтримують інтеграцію в НАТО ( "проти" - 33,6% опитаних). При такому рівні підтримки Україна вже може претендувати на членство в Північно-Атлантичному Альянсі.

Слід зауважити, що схвалення більшістю громадян ініціатив щодо вступу України в НАТО, не зовсім вкладається в державні реалії. Оскільки Альянс, в першу чергу - це військовий блок, а українська армія, хай і реанімувалася за останні три роки, і відновила свою боєздатність, але до сих пір не ввела відповідні стандарти.

"У нас є стратегічна мета членства (в НАТО. - Ред.), Можливо, ми про це теж можемо говорити", - заявила Віце-прем'єр з питань євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Але також Іванна була змушена визнати, що ми поки не готові до повноцінного приєднання до Альянсу.

"Очевидно, що поки ні Україна не готова до подачі такої заявки (на членство в НАТО. - Ред.), Ні наші партнери поки не готові сприяти такому кроку України. Тому зараз для нас пріоритетом є досягнення критеріїв, стандартів НАТО, і саме на цьому ми фокусуємося через всі наявні інструменти ", - заявила Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, 23 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла рішення про відмову України від позаблокового статусу, який виявився неефективним в контексті забезпечення безпеки держави від зовнішньої агресії і тиску.

Внесений Президентом України проект, підтримала конституційна більшість народних депутатів України (303 голоси «За»). Відповідно, було внесено зміни до ст. 6, 8 Закону «Про основи національної безпеки України» і ст. 11 Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики». Згідно з внесеними змінами був відновлений курс євроатлантичної інтеграції, а основними напрямами державної політики з питань національної безпеки і основними принципами зовнішньої політики України визначено поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для членства в цій організації.

До нас було направлено 9 радників по оборонній сфері в Офіс зв'язку НАТО в Україні, з метою дорадчої допомоги в підготовці нової Стратегії національної безпеки України; проведення комплексного огляду сектору безпеки України; досягнення максимального рівня сумісності і загальних можливостей НАТО; впровадження стандартів НАТО у військовій сфері.

Згідно коаліційної угоди в рамках реформи ЗСУ передбачається поступовий перехід (до 2019 р.) на стандарти НАТО (STANAG).

У грудні 2015 року Україна і НАТО підписали дорожню карту про оборонно-технічне співробітництво. Підписання Дорожньої карти є логічним продовженням багаторічної кооперації в цій сфері та спрямоване на розвиток практичних аспектів реалізації пріоритетів, визначених у Спільній заяві щодо посилення оборонно-технічного співробітництва України з НАТО, яке було підписано 22 вересня 2015 року в рамках візиту Генерального секретаря НАТО в Україну.

Документ визначає основні заходи співробітництва в інтересах розвитку можливостей України в сфері озброєння і військової техніки, досягнення сумісності з силами НАТО в цій галузі, а також надання допомоги Україні по переходу на технічні стандарти Альянсу, з подальшим вступ України в Північноатлантичний блок.