Новий вірус XData стрімко атакує Україну

П'ятниця, 26 травня 2017 00:00 - Новини
Новий вірус XData стрімко атакує Україну
Вірус вражає в основному комп'ютери компаній, що працюють на OS Windows, шифрує дані і вимагає викуп від 0,1 до 1 біткоїна, тобто від 200 до 2000 доларів США за поточним курсом. Спосіб розшифровки даних поки не знайдений.

Зазначається, що вже станом на п’ятницю, 19 травня, були підтверджені 135 унікальних випадків інфікування, 95% з них припало на українських користувачів.

Раніше в Україні та РФ також прокотилася масивна хвиля кібер-атак, з використанням вірусу, який отримав назву WannaCry.

"Якщо більше 95% жертв на поточний момент, які ми побачили, з України, дуже ймовірно, що атака націлена саме на Україну", - зазначають розробники програмного забезпечення з групи MalwareHunter. За словами інженерів, повідомлення про зараження поки приходили тільки з України і декілька з Росії (в РФ постраждала поліцейська база даних в декількох областях. Вона була заблокована. За відміну блокування, автори вірусної програми вимагали 300 доларів). Серед українських постраждалих в основному комп'ютерні мережі компаній.

Можна припустити, що на українських користувачів кібер-зловмисники обкатують роботу нового вірусу, який носить назву XData і, можливо, ми на порозі нової глобальної епідемії, яка перевищить за масштабами попередню навалу кібер-атак, з використанням вірусу WannaCry (саме цей вірус вразив російські бази даних).

1111

Вірусна програма XData є типовим шифрувальником, який використовує стійкий до самостійного розшифрування алгоритм AES.

Дехто з постраждалих від нового вірусу зауважив, що інструкції з розшифрування для XData написані англійською мовою. Але, це ще ні про що не каже. Бо традиційно, більшість програмних кодів пишеться саме англійською мовою.

Єдиним ефективним засобом боротьби з вірусом є збереження даних на резервних носіях. Також не зафіксовано атак на систему Лінукс.

Українська кіберполіція виявилася безсилою у боротьбі з вищеозначеними вірусними програмами, проте, на сайті кіберполіції присутня інформація про засоби боротьби з іншими, не менш небезпечними програмами-здирниками, за розблокування яких шахраї вимагають гроші.

viber11