Куди мігрують інтернет-користувачі після блокування російських ресурсів і соціальних мереж

Середа, 31 травня 2017 00:00 - Новини
Куди мігрують інтернет-користувачі після блокування російських ресурсів і соціальних мереж
Блокування російських інтернет-ресурсів викликало масу емоцій і вплинуло на інтернет-поведінку аудиторії миттєво. За данними світового лідера в галузі маркетингових досліджень компанії TNS, користувачі соц.мереж вже знайшли собі сервіси-замінники.

Найпопулярнішим став Facebook і відчутний приріст у непопулярній соц.мережі в Україні - Google+. Не уникнув і приросту користувачів й Instagram. З моменту оголошення про блокування, продовжує нарощувати популярність Opera.com - тижнева аудиторія сайту зросла з 1% до 12%.

Migraciya 1

Величезний приріст охоплень спостерігається, звичайно ж, у новинних ресурсів, за інформацією яких користувачі намагаються розібратися, що ж їм робити. 

Цікавим є також регіональний розподіл такого приросту, найбільше Facebook приростає на Сході, через початково нижчі показники, ідентична ситуація з Ukr.net. Найшвидше на нововведення реагують користувачі у віці 14-20 років, що і дають найбільший приріст в аудиторії Facebook. Поки ця категорія користувачів обійшла увагою Ukr.net.

Migraciya 2

В дослідницькому центрі зазначають: «Наскільки б масово не поширювалася інформація, про те як «уникнути» блокування, як і прогнозувалося більшість інтернет-користувачів не будуть сильно ускладнювати собі життя і їм легше перестати користуватися заблокованими ресурсами, — коментує Анна Шахдінарян, керівник проекту інтернет-досліджень Kantar TNS CMeter .

Migraciya 3