Кредитний ринок працюватиме за новими правилами

Четвер, 01 червня 2017 00:00 - Новини
Кредитний ринок працюватиме за новими правилами
З 20 червня в Україні зміняться правила погашення кредитів, адже набуває чинності новий закон. Тепер банки не зможуть вказувати у рекламі процентну ставку без урахування додаткових комісій, платежів і санкцій.

«У розрахунок ефективної ставки будуть включатися всі відсотки по кредиту і платежі за інші послуги кредитодавця, пов'язані з кредитом. Ця вимога буде застосовуватися лише в тому випадку, якщо рекламні матеріали містять будь-які дані (цифри) про витрати споживача», – йдеться в документі.

Автори законопроекту з'ясували: іноді реальна ставка по кредиту досягає 135% річних, в той час як середня по країні коливається в межах від 22 до 38%. Натомість, українці часто дізнаються про реальні кредитні ставки тільки після підписання договору. Звідти починають випливати штрафи та ціни на певні послуги, про які не було згадано у рекламі, чи у відділенні фінансової установи під час оформлення кредиту.

Основні зміни полягають в тому, що тепер боржники перш за все будуть сплачувати суму протермінованого боргу, потім "тіло кредиту" і тільки після цього штрафи. Окрім того, посиляться вимоги до банків, які повинні будуть вказувати розмір усіх виплат, комісій та відсоткових ставок, - повідомляють на сайті «Сегодня».

Також, тепер українцям доведеться обов’зково надавати довідку про доходи, а банкам, в свою чергу, ретельніше перевіряти кредитоспроможність позичальника.