Росія грає м’язами поблизу українських кордонів

Понеділок, 05 червня 2017 00:00 - Новини
Росія грає м’язами поблизу українських кордонів
У Міністерстві оборони РФ заявили про раптову перевірку військ поблизу кордонів України і про перекидання підрозділів в окупований Крим.

«Раптові» навчання – це чергова провокація з боку Росії.

За наказом командувача військами Південного військового округу (ПВО) Олександра Дворнікова низку з'єднань було піднято по тривозі з метою перевірки їхньої бойової готовності. До перевірки залучені мотострілецькі з'єднання, дислоковані в окупованому Криму, Дагестані, Чечні, Південній Осетії, Ростовській області та Краснодарському краї.

«З'єднання Південного військового округу, які залучаються до перевірки бойової готовності військ (сил) округу, завершили зосередження в районах призначення і підготовку до практичних дій. Протягом першої доби перевірені тимчасові нормативи і здатність військ до виконання завдань у пунктах постійної дислокації і на маршах», - ідеться у повідомленні.

Зазначають, що транспортними літаками 4 армії ВПС і ППО та морської авіації Чорноморського флоту здійснено перекидання особового складу на дальність понад 1 тисячі кілометрів із Чеченської Республіки, Республіки Дагестан і Ростовської області на полігони Астраханської, Волгоградської областей, Краснодарського краю та в окупований Крим. Також у відомстві підкреслили, що залізничним транспортом триває перекидання техніки на незнайомі полігони, де підрозділи мають виконувати завдання за призначенням.

«Підрозділи морської піхоти Чорноморського флоту здійснили марш на відстань понад 200 км, вийшли на полігон "Молькіно" Краснодарського краю і розпочали відпрацювання комплексу навчально-бойових завдань», - сказано в повідомленні.

Усього до практичних дій залучено понад 6,5 тисячі військовослужбовців і близько 1,5 тисячі одиниць військової і спеціальної техніки мотострілецьких, танкових, артилерійських підрозділів, а також підрозділи морської піхоти Чорноморського флоту і Каспійської флотилії.

«Ми спостерігаємо, як Росія дійсно поступово нарощує свої війська на кордоні з Україною. Це говорить про те, що в черговий раз нас намагаються залякати присутністю або брязкотом гусениць танків або іншої техніки поблизу наших кордонів. Насправді на нас це не діє», - підкреслив глава Службы безопасности Украины Василь Грицак.

За словами Грицака, Україна не збирається реагувати на жодні провокації, а буде методично посилювати Збройні сили, Національну гвардію, СБУ і загальну обороноздатність.