Московський суд визнав екстремісткою українську бібліотекарку

Понеділок, 05 червня 2017 00:00 - Новини
Московський суд визнав екстремісткою українську бібліотекарку
5 червня директорку Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну засудили до чотирьох років позбавлення волі умовно. Суд у Москві визнав її винною у розтраті державних коштів та екстремізмі, і просив позбавити волі на 5 років.  

"Шаріна вчинила дії, спрямовані на розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності. Шаріна здійснила розтрату грошових коштів в корисливих цілях", – йдеться у вироку судді, що складається з декількох сотень аркушів.

У вироку також перераховано книги, що на думку судді є екстремістськими: видання про УПА, книга про Голодомор, книги Дмитра Павличка, Дмитра Корчинського, видання Оксани Забужко, дитячі журнали "Барвінок» та інші видання українських авторів.

Нагадаємо, що справа тягнеться ще від 28 жовтня 2015 року. Тоді в Бібліотеці української літератури провели обшуки. За даними слідства, приводом для порушення справи стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонено до використання. Згодом, 5 квітня 2016 року, директору бібліотеки було пред'явлено ще одне звинувачення – в розтраті в особливо великому розмірі – 2,8 мільйона рублів.

До остаточного винесення вироку Наталія Шаріна перебувала 2 роки під домашнім арештом, тим часом правозахисний центр «Меморіал» визнав її політв’язнем.