Порошенко ухвалив закон про збільшення розміру аліментів

Середа, 07 червня 2017 00:00 - Новини
Порошенко ухвалив закон про збільшення розміру аліментів
Відтепер мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що становить 713 гривень для дітей віком до 6 років, і 889 гривень для дітей від 6 до 18 років, - повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради.

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання» (реєстраційний номер 4928), що передбачає збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину.

"Планується удосконалити механізм стягнення аліментів і додаткових витрат на дитину шляхом скорочення терміну розгляду судом таких справ, спрощення судового захисту прав одержувача аліментів, перенесення тягаря доведення на платника аліментів, обліку прихованих доходів платника аліментів при визначенні розміру аліментів та інше", - йдеться в пояснювальній записці до закону.

Тепер у Сімейному кодексі запроваджується порядок, згідно з яким аліменти, одержані на дитину, є власністю самої дитини.

 Раніше існувала норма, за якою аліменти, одержані на дитину, є власністю того з батьків, на ім'я кого вони виплачуються, і мають використовуватися за цільовим призначенням.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Раніше визначалося, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 Сімейного кодексу.

Цей вступає в дію через місяць з дня його опублікування.