Нові освітні стандарти для кібербезпеки

Четвер, 08 червня 2017 00:00 - Новини
Нові освітні стандарти для кібербезпеки
Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти погодило Міністерству освіти і науки новий стандарт вищої освіти для спеціальності «Кібербезпека», - повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Стандарт був розроблений підкомісією сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН та вже пройшов інші необхідні погодження. У ньому виписано, чому мають навчатись та що в результаті цього навчання мають вміти випускники за цією спеціальністю після закінчення бакалаврату.

Спеціальність «Кібербезпека» нині є дуже потрібною за рахунок того, що все більше виробництв і послуг спираються на інформаційні технології. Затвердження нових стандартів допоможе освітнім закладам готувати більш фахових працівників. У Міносвіти погодження першого стандарту назвали включенням агентства у реальну роботу. 

Читайте також: Як існувати у кібер-просторі

«Те, що НАЗЯВО погодило нам перший стандарт, є дуже важливим, адже свідчить про реальне включення агентства в роботу. На це чекала вся освітянська спільнота України. Сподіваюся, що їхня робота буде плідною та ефективною, і вже найближчим часом агентство повноцінно долучиться до процесу забезпечення якості вищої освіти», – зазначив перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець.

Новий стандарт вищої освіти для спеціальності «Кібербезпека» стане першим затвердженим стандартом бакалаврського рівня. Передбачається, що його буде введено в дію з 2017/18 навчального року.

«Нині, в умовах російської агресії, ми досить гостро відчуваємо потребу в фахівцях з кібербезпеки. Затвердження нового стандарту дозволить нам готувати спеціалістів високого рівня, готових застосовувати здобуті знання у реальних умовах та реагувати на виклики часу. Для цього також буде розроблено типову освітню програму», – підкреслює Володимир Ковтунець.

Він додав, що підготовка фахівців зі спеціальності «Кібербезпека» має відбуватись у співпраці академічного середовища та компаній-роботодавців.