«Шлюб за добу» набирає популярності

Четвер, 08 червня 2017 00:00 - Новини
«Шлюб за добу» набирає популярності
Станом на сьогодні послугою «Шлюб за добу» скористалося близько 9 тисяч пар, - повідомив міністр юстиції Павло Петренко під час години запитань до уряду в Раді. 

Тепер молодятам не потрібно чекати місяць між поданням заяви і реєстрацією шлюбу.

Нагадаємо, що послуга почала працювати в Україні у 2015 року, проте спочатку була доступна лише у 35 містах. З кінця березня цього року послуга «Шлюб за добу» доступна у всіх селах та містах України.

"Одруження без черги, одруження без бюрократії...Дуже приємна статистика: за півтора року дії даного пілотного проекту з 8,5 тисяч пар розлучилися 0,3%...Це в десятки разів менше, ніж загальна статистика розлучень в країні",- наголосив міністр.

Загалом, ціни на послугу по Україні коливаються від 150 до 9 тис. грн. Ціна залежить від витрат організатора церемонії шлюбу. Так, у Києві можна одружитися за 5,9 тис. грн в робочі дні та суботу, а в неділю і понеділок послуга буде коштувати 8,8 тис. грн. У Львові бажаючі оформити шлюб на стадіоні "Арена-Львів" платять від 2,5 до 3, 5 тис. грн, в аеропорті сума може коливатися в межах 1,8 – 2,1 тис. грн. Варто зазначити, що у містах, які знаходяться неподалік зони АТО, ця послуга може обійтися в приблизно 150 гривень, а для самих учасників АТО ця процедура є безкоштовною (вони повинні сплатити лише держмито у розмірі 85 копійок), - повідомляє OGO. ua 

Перелік необхідних документів для одруження:

  1. Паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства (іноземець, особа без громадянства, додає документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України).
  2. У разі якщо особи, які бажають зареєструвати шлюб, або один з них раніше перебували у шлюбі, – документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним, тощо). Не пред'являються оригінали документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу, якщо відповідні актові записи цивільного стану, про які повідомлено у договорі, складені органами державної реєстрації актів цивільного стану України.
  3. Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами українською мовою, засвідченими в установленому порядку.
  4. Документи про сплату державного мита та про сплату платних послуг, що надаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану.