Позиції і думки тих хто "за" і тих хто "проти" прийнятого закопроекту про медичну реформу

Четвер, 08 червня 2017 00:00 - Новини
Позиції і думки тих хто "за" і тих хто "проти" прийнятого закопроекту про медичну реформу
Сьогодні, 8 червня, Верховна Рада з четвертої спроби прийняла в першому читанні законопроект про медичну реформу, запропонованої в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун. 227 голосів на підтримку реформи дали БПП, Народний Фронт та Самопоміч. Проти - оппоблок, Батькіащина та РПЛ. Не обійшлось и без скандалів  - представники Радикальної партії і “Опозиційного блоку” наполягають на переголосуванні і звинувачують в кнопкодавстві представників коаліції при голосуванні за реформу. Попереду друге читання.

GolosuvanniaНайбільше підтримали рішення включити урядові законопроекти до порядку денного депутати партії Блок Петра Порошенка  (119 голосів за), партії Народний фронт  (70), об’єднання Об'єднання "Самопоміч"  (21) та Воля Народу - депутатська група  (13). Більше 50% депутатів цих партій проголосували за розгляд медреформи.
Жодного голосу на підтримку медреформи не дали депутати Опозиційного блоку та партії Батьківщина.
Проти проголосували: БПП: Антонищак А.Ф. Позафракційні: Безбах Я.Я. Опозиційний блок: Балицький Є.В., Добкін М.М., Матвієнков С.А., Нечаєв О.І. , Павленко Ю.О., Мартовицький А.В., Німченко В.І. Радикальна партія Олега Ляшка: Мосійчук І.В. Група Воля народу: Мельничук С.П. Решта депутатів утрималися, не голосували або були відсутні.

Розглянемо позиції і думки обох сторін – тих хто “за” і тих хто “проти”. В одному вони єдині –в данному законопроекті мова не йде про охорону здоров’я.

 

Почнемо з тих хто не підтримав законопроект:

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко переконана, що така медична реформа вб’є український народ. Політик зауважила: «Керівництво парламенту передало цей законопрект в «кишеньковий» соціальний комітет, яку очолює представник «Народного фонду» Людмила Денісова. Проти цієї «реформи» виступили також профспілки системи охорони здоров’я, асоціації лікарів. А «за» виступили корупціонери, які вже бачать, як вони 80 млрд грн забирають з регіонів і на яких вони чинитимуть корупцію. Парламент сьогодні розділиться на дві частини: «ті, хто має совість, мораль і честь, хто не голосуватиме за цю реформу, і ті, хто вже запроданий, хто вже під Порошенко і сидить на хабарах».

LiachkoРадикально проти на словах, а по факту голосування “утримався”, Лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Політик звинувачує парламент в фальсифікації голосів під час голосування (а саме в кнопкодавстві) і зазначив, що «Урядова медична реформа – геноцид українців. Вона обмежує конституційні права мільйонів громадян на отримання медичної допомоги. Людям відверто кажуть: йдете у лікарні – за все платіть. Якщо сьогодні пацієнти давали якісь невеликі гроші медсестрі чи лікарю, в яких зарплати - копійки, то завтра все коштуватиме у 100 разів більше і на легальній основі. А лікарям з цього - дуля. Тобто, влада продовжуватиме розкрадати мільярди, які повинні йти на фінансування освіти, медицини, соціальної сфери, армії. Реформа потрібна, але не за рахунок коштів українців!»

Заступник лідера РПЛ, Віктор Галасюк, також звинувитив парламент у фальсифікації голосів за медичну реформу і припустив організацію антисоціальної схеми: “Справжня медична реформа - це зміни системи, які дадуть кращу якість, більшу доступність та ширший охват медзабезпечення для населення України. Те, що сьогодні влада "протягнула" через парламент через кнопкодавство і фальсифікацію - в кращому випадку "пустишка", в гіршому - цілеспрямована антисоціальна схема!»

Ruh new sil“Рух Нових сил” в прийнятій реформі бачить корупційну схему на 80 млн грн. “Безумовно,медична реформа Україні необхідна, але те, що з третьої спроби «протягнули», як завжди з кнопкодавством, депутати - ніякого відношення до реформи не має. Так звана медична реформа Супрун - корупційна схема обсягом 80 млрд грн. на рік. Прийнятий закон не вирішує ключових проблем галузі — не дає бачення сталого розвитку системи охорони здоров'я, не створює стимулів для необхідних інвестицій, але найголовніше — позбавляє мільйони українців права отримувати медичну допомогу.”

Український лікар і політик Ольга Богомолець, як ніхто розуміє необхідність реформ медичної галузі, але важає, що “Міністерство охорони здоров’я та Кабмін кидає людей під танки і дає їм ще додаткові тарифи».

Розглянемо коментарі більшості проголосувавших “ЗА» законопроект медреформи №6327:

На думку Антона Геращенка, медична реформа сприяє здоровій конкуренції на ринку послуг для охорони, збереження та відновлення здоров'я.

Народний депутат Ігор Артюшенко (фракція БПП) висловив думку, що «стара корумпована система казнокрадів сьогодні об'єдналась з популістами. Бо одні розкрадають медицину, десятиліттями сидячи на схемах, а другі діють за принципом: "чим гірше українцям, тим краще рейтинг". І порадів що при сьогоднішньому голосуванні парламенту вдалося здолати супротив таких олігархічних груп як РПЛ і Батьківщина.

Олег Барна (фракції БПП), що підтримав своїм голосом закопроект, апелював на критику запропонованої реформи, тим що хоч закон і недосконалий, але треба щось робити: “не помиляється той, хто нічого не робить. Але нічого зараз не робити, а тільки кричати - це і є злочин!"

Борислав Береза хоч і віддав свій голос за законопроект, але вважає прийняття медичної реформи, як перерозподіл бізнес впліву, а не турботу про якість охорони здоров’я: “Ті, хто готові проголосувати за медреформу сьогодні в тому вигляді, що ми бачимо зараз, розділилися на два табори. Одні хочуть контролювати бюджет, інші хочуть сидіти на грантах. Про охорону здоров'я мова не йде.”

Народний депутат Олександр Бригинець вважає що “медична реформа не манна небесна. Не знаю, чи поліпшиться ефективність лікування, але корупційність і тіньовий обіг грошей зменшиться точно.»

Кому цікаво і для історії - поіменне голосування: https://goo.gl/NX0NV3, а також короткий опис реформи: https://goo.gl/k0xnoZ