З першого жовтня 2017 року Гройсман обіцяє зростання мінімальних пенсій для 9 млн пенсіонерів.

П'ятниця, 09 червня 2017 00:00 - Новини
З першого жовтня 2017 року Гройсман обіцяє зростання мінімальних пенсій для 9 млн пенсіонерів.
«По-перше, ми пропонуємо парламенту залишити пенсійний вік на рівні 60 років. По-друге, ми пропонуємо скасувати оподаткування пенсій працюючим пенсіонерам. І ми пропонуємо зробити ще один крок – це осучаснення і підвищення пенсій 9 мільйонам пенсіонерів, з 12 млн загальної кількості пенсіонерів», –  заявив Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ, 9 червня поточного року.

За словами прем’єр-міністра, такі ініціативи є абсолютно реальними, вони вже зараз можуть впроваджуватися, після прийняття парламентом відповідних норм. Вже з жовтня 2017 року, пенсіонери можуть отримувати мінімальні підвищені пенсії (до 3500 грн) на постійній основі.

«Пенсія – це трудове надбання, а не одноразова матеріальна допомога. Тому працівник, який має  мінімальний трудовий стаж (25 років, – Ред.) при виході на пенсію буде отримувати ті кошти, які він заощадив під час багаторічної роботи… Я завжди наводжу приклад з власного життя. Мені 39 років і я вже зараз маю 23 роки трудового стажу. Тож придбати необхідний трудовий стаж – взагалі не складно. Переважна більшість українців, більше, ніж у 90 % випадків, мають трудовий стаж більший за 25 років», – додав Володимир Гройсман.

У разі, якщо відповідного стажу бракує, законопроектом передбачене придбання майбутнім пенсіонером частини стажу, якої не вистачає. Наприклад, коли людина виходить на пенсію, а у неї не вистачає декількох місяців чи років до мінімального стажу у 25 років, така людина може з власних коштів сплатити ЄСВ (якщо їй не вистачає року, відповідно, потрібно сплатити ЄСВ за 12 місяців), і отримувати пенсію за всі 25 років.a

Новітня формула розрахунку пенсій буде включати прив’язку до сучасної середньої зарплати, також вона буде враховувати весь трудовий стаж (чим більше стажу – тим вища пенсія). Залишилося, відновити економічне зростання українського виробництва, яке б забезпечило надходження коштів до пенсійного фонду.

«Правда полягає в тому, що на сьогоднішній день пенсійний фонд має зростаючий дефіцит. В цьому році він сягає близько 141 млрд грн. Це більше, ніж загальні витрати на освіту, культуру і охорону здоров’я. Це річний оборонний бюджет. Недосконала пенсійна система постійно продукує зростання цього дефіциту. Щоб змінити ситуацію, нам, в першу чергу потрібно розвивати національну економіку. Ми вже у 2016 році зупинили падіння економіки і, на сьогодні, вже є невелике, але – зростання економіки України», –  зауважив Володимир Гройсман.

Що стосується людей, які не працюють (офіційно), але бажають отримувати пенсію, вони можуть на це розраховувати: спочатку їм буде запропонована соціальна підтримка від держави, а після досягнення пенсійного віку, вони можуть розраховувати на мінімальну пенсію.