На Трампа подають до суду за порушення конституції США

Понеділок, 12 червня 2017 00:00 - Новини
На Трампа подають до суду за порушення конституції США
Генпрокурори Вашингтона і штату Меріленд подають в суд на президента США. Вони вважають, що Трамп порушує статтю Конституції, яка забороняє держчиновникам приймати подарунки і винагороду від іноземних держав. 

Генеральні прокуратури Вашингтона (Федеральний округ Колумбія) і штату Меріленд подають в суд на президента США Дональда Трампа за фактом отримання його бізнес-імперією платежів і подарунків від іноземних урядів, повідомила газета The Washington Post у понеділок, 12 червня.

Позовна заява базується на статті конституції США, яка забороняє державним чиновникам отримувати подарунки і винагороди від іноземних держав. Аналогічний позов вже був поданий проти Трампа в січні неурядовою організацією з питань етики. Однак це перший випадок, коли позов подається державними органами.

Після вступу на посаду президента в січні, Дональд Трамп передав контроль над своїм бізнесом старшим синам, проте не продав його, як, на думку, багатьох американців, він повинен був надійти щоб уникнути конфліктів інтересів. Генеральний прокурор Меріленда Брайан Фрош заявив, що справа пов'язана з небажанням Трампа відокремити особисті інтереси від президентських обов'язків.

У конституції ясно сказано, що "президент повинен ставити інтереси країни вище особистих", вказав він.

Генпрокурори з числа демократів грають провідну роль в боротьбі проти політики Трампа і вже успішно заблокували президентські укази про заборону на в'їзд в США громадян цілого ряду мусульманських країн.

Новий судовий позов лише додасть головного болю Трампу, який і так вже знаходиться під вогнем критики на тлі розслідувань про передбачуване втручання Росії в кампанію з виборів президента США, зазначає The Washington Post.