Українкам заборонені 450 професій

Вівторок, 13 червня 2017 00:00 - Новини
Українкам заборонені 450 професій
Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) готове скасувати наказ №256, який встановлює список заборонених професій для жінок. Відповідний наказ МОЗу винесений на громадське обговорення. Це стало можливим завдяки потужній інформаційній кампанії під гаслом «Жінка може все!» та підтримці Кабінету Міністрів, - повідомила народний депутат, ініціатор всеукраїнського кампанії по боротьбі з трудовою дискримінацією «Жінка може все!» Ірина Суслова. 

Забороненими для жінок в Україні є, зокрема, професії водіїв автобусів та машиністів метро.

«Вже четвертий місяць спільно з однодумцями переконую політиків та управлінців в необхідності скасувати дискримінаційні накази МОЗу, які забирають у жінок свободу вибору. Мова йде про два документи. Наказ №256 1993 року сформував список з 450 професій, куди жінкам вхід заборонений. Серед них машиністи метро, водії автобусів, пожежники тощо. Наказ №241  визначив граничні норми підйому вантажів для жінок, які становлять 7-10 кг, що автоматично закриває їм дорогу до багатьох професій», - сказала Ірина Суслова.

Багато політиків також підтримали ініціативу  відновлення рівних можливостей чоловіків та жінок в трудовій сфері. В свою чергу, Міністерство охорони здоров’я готове скасувати наказ №256 про перелік заборонених для жінок професій.  Відповідний проект наказу Міністерства винесений на громадське обговорення, яке триватиме щонайменше місяць. «Тому кампанія «Жінка може все!» не завершується. Ми довели, що разом є силою, з якою мусять рахуватись посадовці. Наша мета – гарантія свободи вибору для жінок. Це не означає, що завтра всі жінки стануть ливарниками чи лісорубами, але правове поле мусить бути однаковим для всіх та гарантувати для жінок і чоловіків рівні стартові умови», - заявила Ірина Суслова.