Екс-працівники «Приватбанку» обікрали свій банк

Вівторок, 13 червня 2017 00:00 - Новини
Екс-працівники «Приватбанку» обікрали свій банк
У Києві столичні правоохоронці викрили злочинну групу з екс-працівників «Приватбанку», які у шахрайський спосіб викрадали кошти з банку. Рахунки клієнтів банку не постраждали, а от банківська установа зазнала збітків як мінімум на 200 тис грн.

У вівторок, 13 червня 2017 року, за процесуальним керівництвом прокуратури міста Києва, столичними правоохоронцями викрито злочинну групу з колишніх працівників ПАТ КБ «Приватбанк», які організували схему незаконного заволодіння банківськими коштами. Повідомляє прокуратура міста Києва.

Злочинці задіяли свої знання в банківській сфері і організували не складну, але прибуткову схему.

Завели фіктивні підприємства, отримали від банка POS-термінали для проведення розрахунків за допомогою платіжних карток. І через зазначені термінали проводили фіктивні транзакції з продажу різноманітних товарів. Кошти зараховувались на рахунок і швидко знімались через картку у банкоматах. Але афера не в тому, щоб легалізувати кошти через фіктивні продажі.  В подальшому учасники злочинного угрупування проводили фіктивні операції з нібито повернення товарів, після чого «Приватбанк» проводив операцію з повернення коштів на відповідну банківську картку за власний рахунок, оскільки на банківських рахунках фіктивних підприємств кошти вже були відсутні.

На цей час встановлено 200 тис. гривень збитків, завданих банківській установі.

Наразі проведено 14 обшуків житла та транспортних засобів зловмисників. Вилучено 7 POS-терміналів, 18 чеків на повернення готівки, 97 банківських карток, 28 печаток, 18 сім-карток, 2 комп’ютери, 5 ноутбуків, 3 планшети та близько 240 тис. гривень готівки.

На сьогодні за результатами проведених слідчих дій затримано 3 учасників угрупування. Наразі затриманим готується повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 190 КК України та вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування, в ході якого буде перевірена причетність інших осіб до скоєння цього злочину, а також остаточна сума збитків, завданих банку, триває.