В Україні епідемія смертей через харчові отруєння

Вівторок, 13 червня 2017 00:00 - Новини
В Україні епідемія смертей через харчові отруєння
Лише за останній тиждень через недугу ботулізму до лікарні потрапило близько десятка чоловік.  Для 57-річного полтавчанина все закінчилося летально, медикам не вдалося врятувати чоловіка, він помер у лікарні.

Задля встановлення обставин смерті та підтвердження діагнозу "ботулізм" розпочато кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України. Наразі, розпочато досудове розслідування.

Відомо, що 5 червня в міську лікарню Горішніх Плавнів був доставлений пацієнт з підозрою на ботулізм. За словами 57-річного чоловіка, він вживав в’ялену рибу, яку придбав в одному з магазинів. Врятувати чоловіка медикам не вдалося - він помер у лікарні.

Схожі випадки зараз не є поодинокими в Україні, минулого тижня хвороба відправила на лікарняні ліжка декількох мешканців Вінниці та стала летальною для одного киянина. Як з'ясувалося, риба, яку їли потерпілі була вироблена підприємством, що розташоване біля Світловодська Кіровоградської області. У Держпродспоживслужбі запевняють, що вже вилучили з магазинів смертоносну партію.

Враховуючи загострення епідемічної ситуації та наявність випадків різних інфекційних захворювань (ботулізму, сказу, правця, дифтерії тощо) та відсутність зареєстрованих лікарських засобів для здійснення невідкладних заходів з профілактики та лікування цих захворювань, МОЗ України неодноразово зверталось до потенційних заявників та виробників згаданих препаратів щодо можливості ініціації державної реєстрації препаратів на території України, а також направлені клопотання до Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я України, до Благодійної організації «Червоний Хрест» щодо надання гуманітарної допомоги у медичних імунобіологічних препаратах, - повідомляє УНІАН.

Медики радять українцям бути  зараз особливо уважними при виборі продуктів харчування.