Швеція та Канада виділили кошти на утвердження гендерної рівності в Україні

Вівторок, 13 червня 2017 00:00 - Новини
Швеція та Канада виділили кошти на утвердження гендерної рівності в Україні
Швеція виділила 5 мільйонів євро на утвердження гендерної рівності в Україні в рамках проекту "Гендерна рівність в національних реформах та встановленні миру і безпеки в Україні".

Заступник Генсека ООН, виконавчий директор програми «ООН Жінки» Фумзілє Мламбо-Нгкука та Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Хагстром підписали угоду про фінансування проекту "Гендерна рівність в національних реформах та встановленні миру і безпеки в Україні". Проект передбачає бюджет у п’ять мільйонів євро і розрахований на чотири роки. Фінансування буде спрямовано на забезпечення комплексного національного механізму впровадження гендерної рівності у галузевих реформах через підтримку роботи новоствореного офісу Урядового уповноваженого із питань гендерної політики, а також допомогу у реалізації Національного плану дій "Жінки, мир, безпека", - повідомляє «Урядовий портал».

Окрім уряду Швеції, значну підтримку щодо встановлення гендерного рівноправ’я в Україні здійснює уряд Канади. Як повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, 9 червня за підтримки Канади в Україні була заснована Асоціація жінок-поліцейських та працівниць правопорядку. “В кожен наш проект ми додаємо елемент запровадження гендерної рівності, оскільки це свідома позиція Канади. Адже 6 червня Христя Фріланд, міністр закордонних справ Канади, оголосила гендерну рівність і феміністичний підхід до міжнародних відносин одним з пріоритетів нашої зовнішньої політики”, - підкреслив Посол. 

Сторони також наголосили на тому, що якість життя населення підвищується завдяки покращенню гендерної ситуації. В Україні більшість населення становлять жінки, але фактично в управлінні країною використовується майже виключно потенціал меншості. Потенціал більшості, тобто жінок, не достатньо задіяний. “Тут криються великі можливості для залучення і використання талантів країни для її розвитку”, - зазначив Посол Королівства Швеція.