ГПУ зайнялася схемами Курченко

Понеділок, 19 червня 2017 00:00 - Новини
ГПУ зайнялася схемами Курченко
У біглого олігарха Сергія  Курченко нарешті відсудили Одеський нафтопереробний завод на користь Кабінету міністрів, а Головна військова прокуратура порушила кримінальну справу за фактом фінансування тероризму.

Сьогодні 19.06.2017 Суворовський районний суд м.Одеса в рамках укладення угоди зі слідством виніс вирок про спецконфіскацію цілісного майнового комплексу Одеського НПЗ як знаряддя злочину злочинної організації Сергія Курченка. Повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

«Завод перейшов у власність держави в особі Кабінету Міністрів. Сподіваюся на швидкий і прозорий аукціон з приватизації. Дякую команді прокурора Одеської області Жученка та суддям Суворівського райсуду», - написав на своїй сторінці в соціальний мережі Генпрокурор Юрій Луценко.

Як відомо, 22 квітня за клопотанням прокуратури судом арештовано колишнього заступника генерального директора з поставок ПАТ "Одеський НПЗ", а загалом під час розслідування повідомили про підозру 16 фігурантам злочинних оборудок з нафтопродуктами по так званій "схемі Курченка".

Прокуратура Одеської області оголошен у розшук колишній гендиректор та виконавчий директор Одеського НПЗ. Зазначені топ-менеджери підозрюються в ухиленні від сплати податків у складі злочинної організації з використанням можливостей Одеського нафтопереробного заводу, унаслідок чого до бюджету не надійшло понад 2 млрд гривень податків та зборів.

Сам же очільник схем, Сергій Курченко оселився в Росії звідки прокуратура намагається його дістати і засудити. 30 травня 2017 року Курченко Генеральна прокуратура України направила повідомлення про підозру у створенні злочинної організації і легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Але він не поспішає здаватись українському правосуддю.

А поки суть та діло, військовою прокуратурою ГПУ почато розслідування причетності Курченко до фінансування терористів ДНР / ЛНР. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Приводом для кримінального провадження стали матеріали журналістів розміщенні на ряді сайтів. В матеріалах детально розписано як під загальним керівництвом С. Курченка, службові та інші особи ряду суб'єктів господарювання упродовж 2017 року закуповують та вивозять до Росії незаконно видобуте вугілля марки антрацит на захоплених терористичними організаціями "днр" та "лнр" шахтах і копальнях. Так як його у подальшому його реалізовують, у тому числі і за кордон, а одержані в такий спосіб грошові кошти в особливо великих розмірах надаються терористам, які у подальшому використовують їх у своїй терористичній діяльності.

Головною військовою прокуратурою данні факти прийняті до уваги і 17.06.2017 р. розпочато досудове розслідування. В діях С.В. Курченка, службових осіб та інших осіб ряду суб'єктів господарювання вбачають окремі ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.258-5 КК України (фінансування тероризму).