У новітній початковій школі планують використовувати методики LEGO

Середа, 21 червня 2017 00:00 - Новини
У новітній початковій школі планують використовувати методики LEGO
У новій програмі початкової школи, яка буде вводитися в 2017-2018 навчальних роках, планують інтегрувати педагогічні методики навчання LEGO, - повідомляє прес-служба МОН.

"У реформуванні школи ми робимо акцент на діяльнісному навчанні, навчанні, яке виховує допитливість. Наразі ми думаємо над тим, як урізноманітнити програми і підтримати вчителя відповідними навчальними посібниками. І в цьому LEGO міг би бути нашим партнером", — зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Таку домовленість було досягнуто під час її зустрічі з представниками ТОВ "ЛЕГО Україна" і ТОВ "ПРОЛЕГО".

Співпраця може проводитися за двома напрямами - перенавчанням вчителів і зміною навчального середовища.

"Ми наразі готуємо нову освітню середу в початковій школі, і робоча група якраз зможе визначити, чи можна буде застосовувати там розробки LEGO, як вони впишуться у цей процес. Крім того, для нас дуже важливо навчання вчителів, бо будь-які нові методики і обладнання без відповідної підготовки педагогів не працюють. Ми повинні зрозуміти, що саме хочемо інтегрувати в НУШ та апробувати це на 100 пілотних школах", — пояснила Гриневич.

Також йшлося про обов’язкове створення відеоматеріалів, які б могли використовуватися під час перепідготовки основної частини вчителів. Ці відео увійдуть в спеціальний дистанційний курс, що поєднуватиметься з очним навчанням.

Довідково:

У системі дошкільної освіти діє програма «Сприяння освіті», започаткована Меморандумом про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та благодійним фондом The LEGO Foundation (Королівство Данія) 10 липня 2010 року. Відповідно до програми, в дошкільних навчальних закладах (ДНЗ) України впроваджується LEGO -конструювання.

Благодійним фондом The LEGO Foundation здійснено повне забезпечення ДНЗ-учасників навчальними наборами LEGO.