Луценко просить Раду притягнути до кримінальної відповідальності низку депутатів

Середа, 21 червня 2017 00:00 - Новини
Луценко просить Раду притягнути до кримінальної відповідальності низку депутатів
Генеральна прокуратура 20 червня направила до Верховної Ради подання на притягнення до кримінальної відповідальності двох народних депутатів - Олеся Довгого і Сергія Лазового.

День потому, Генеральна прокуратура отримала від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) подання на зняття недоторканності з народних депутатів Борислава Розенблата (фракція Блоку Петра Порошенка), Максима Полякова ("Народний фронт") і позафракційного депутата Олеся Довгого. А вже сьогодні, 21 червня,  направила до Верховної Ради для розгляду подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності двох народних обранців.

У кожного з депутатів свій привід і своя історія.

Почнемо з Олеся Довгого. В далекому 2007 р., коли Довгий був секретарем Київської міськради, ця ж міськрада прийняла рішення про скорочення площі заказника "Острів Жуків" з 1630 га до 196 га. В результаті землю, яка втратила природно-заповідний статус, віддали під забудову.

Минув час, і через сім років прокуратура підрахувала, що сума завданих державі, а особливо територіальній громаді Києва, збитків складає 1 226 604 222,0 грн.

20 липня глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підписав подання про зняття недоторканності з нардепа Довгого в зв'язку зі справою про виділення землі в Києві в 2007-2009 роках. Довгому інкримінують кримінальне порушення за ч.2 ст28, ч.2 ст.364 КК України.

Щодо нардепа Лозового, то зі слів Генерального прокурора Юрія Луценка, йому інкримінують навмисне ухилення від сплати податків:

"Вніс подання до ВР про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата А. Лозового, в діях якого вбачаються ознаки навмисного ухилення від сплати податків в розмірі 1,846 млн. грн.
* (1 846 561,1 грн., що в три тисячі разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян), ч.2 ст. 212 КК України.

Все почалося з того, що 19 травня Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що у ході перевірки електронних декларацій підготовлені подання до Верховної Ради щодо зняття депутатської недоторканності з трьох обранців – народного депутата від депутатської групи «Відродження» Геннадія Бобова, депутата від фракції «Народний фронт» Євгена Дейдея та депутата з фракції Радикальної партії Андрія Лозового.

За даними Луценка, подання стосовно Лозового підготували за статтею 212 (ухилення від сплати податків) і статтею 368 (2) (незаконне збагачення) Кримінального кодексу.

У НАБУ повідомили про проведення розслідування у кримінальних провадженнях лише щодо двох народних депутатів, з яких Генпрокуратура просить зняти недоторканність – Євгена Дейдея і Андрія Лозового.

22 травня Андрій Лозовий заявив, що подав позов до суду на генерального прокурора України Юрія Луценка за поширення неправдивої інформації, яка завдає шкоди його діловій репутації.

Євген Дейдей у ефірі телеканалу «112.Україна» заявляв, що не відчуває своєї провини «і готовий постати перед будь-яким судом, перед будь-яким парламентом».

1 червня Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила Генпрокуратурі доопрацьовані подання на зняття недоторканності з депутатів Ради Андрія Лозового та Євгена Дейдея (фракція «Народний фронт»).