Facebook, Twitter, Microsoft та YouTube разом боротимуться з тероризмом в інтернеті

Вівторок, 27 червня 2017 00:00 - Новини
Facebook, Twitter, Microsoft та YouTube разом боротимуться з тероризмом в інтернеті
Інтернет-гіганти Facebook, Twitter, Microsoft та YouTube оголосили про створення Глобального Інтернет-форуму для боротьби з тероризмом.

Повідомлення про співпрацю компанії розмістили на своїх офіційних сторінках (Facebook , Microsoft , Twitter и YouTube). 

«Поширення тероризму та насильницького екстремізму - актуальна глобальна проблема, важлива  для нас усіх. Ми вважаємо, що завдяки співпраці, яка об’єднає найкращі технологічні та операційні аспекти наших індивідуальних зусиль, ми зможемо краще боротися з терористичним контентом», - йдеться взаяві, опублікованій в Twitter.

Метою Глобального Інтернет-форуму є зменшення доступу терористів до інтернет-послуг і боротьба з розміщенням і поширенням терористичного, екстримістського і насильницького контенту. Компанії вже заявили про спільний план дій і тактику роботи в цьому напрямку, яка буде змінюватись і гнучко реагувати на постійно змінюючу тактику терористичних і екстримістських дій.

Першочергово компанії приступлять до розробки технологічних рішень протидії цій проблемі. Технологічна співпраця проявиться, зокрема, устворенні бази даних для відстеження екстремістського контенту. Кожен файл матиме «цифровий відбиток». Після того, як він потраплятиме в базу даних,  компанії перевірятимуть, чи не порушує доданий контент їхню політику.  За необхідності технологічні гіганти зможуть швидко знаходити його на своїй платформі і видаляти.

В одночас, компанії спільними зусиллями продовжать досліджувати інструменти Інтернет-тероризму і інформувати про свої дослідження інших компанії сектору інформаційних та коммунікаційних технологій.

Для організації і реалізації намічених цілей протистояння, організації налагодили співпрацю з урядовими антитерористичними організаціями і іншими світовими організаціями сфери інформаційних та коммунікаційних технологій (Global Network Initiative, Center for Strategic and International Studies , Anti-Defamation League та інші).

В партнерстві з ООН (UN CTED) та Ініціативою ICT4Peace, намічено проведення низки семінарів у Кремнієвій долині і по всьому світу. Під час них Facebook, Microsoft, YouTube та Twitter навчатимуть менші компанії та організації боротися з тероризмом.

Нагадаємо, соц мережі неодноразово піддавались критиці з боку урядів різних держав, за недостатні зусилля щодо протидії онлайн-тероризму. Так нещодавно Прем’єрка Великобританії Тереза Мей закликала лідерів «Великої сімки» чинити більший тиск на великі технологічні компанії, такі як Facebook і Google, через поширення екстремістського контенту онлайн, а влада Німеччини  схвалила введення штрафів на суму до 53 млн доларів проти соцмереж, які після скарг користувачів не видалятимуть повідомлення та фейкові новини, що розпалюють ненависть.