Від комп’ютерного вірусу знайдено "вакцину"

Середа, 28 червня 2017 00:00 - Новини
Від комп’ютерного вірусу знайдено "вакцину"
Антивірусна компанія Symantec стверджує, що знайшла спосіб зупинити поширення вірусу, що день потому вразив системи великих українських та російських компаній і відомств. Фахівці компанії запевняють, що для запобігання зараження свого комп'ютера користувачеві досить створити один порожній файл в папці C: \ Windows.

У Symantec називають рішення "вакциною" від вірусу Misha, який шифрує дані на комп'ютері користувача і в обмін на розшифровку вимагає заплатити 300 доларів в біткойнов.

Для того щоб зупинити поширення вірусу на своєму комп'ютері, користувач повинен створити порожній файл з назвою "perfc" з параметром "тільки для читання" в папці C: \ Windows.

Експерти ряду інших компаній, що працюють в області кібербезпеки, підтверджують, що метод працює.

"Вакцина", втім, дозволяє убезпечити від вірусу тільки індивідуальні комп'ютери. При цьому вони залишаються носієм вірусу, тобто можуть заражати інші машини в своїй мережі. Як зупинити кібератаку в цілому, поки не зрозуміло.

У вівторок десятки українських компаній і держустанов повідомили, що піддалися атаці вірусу-здирника. Серед українських компаній, які постраждали від вірусу, виявилися, зокрема: "Укренерго", банки, в тому числі Ощадбанк, кілька ЗМІ в тому числі "Кореспондент" і 24-й канал, українські мобільні оператори, велика мережа заправок, київський аеропорт Бориспіль і київське метро.

Криміналістична лабораторія Group-IB повідомляє, що від вірусу в Росії і на Україні постраждали понад 80 компаній і відомств.