Чверть українців не підтримують мовні квоти на телебаченні

П'ятниця, 30 червня 2017 00:00 - Новини
Чверть українців не підтримують мовні квоти на телебаченні
Переважна більшість українців - 48% - підтримують встановлення мовних квот на телебаченні, тоді як не підтримують квоти 24%, а для 16% це взагалі байдуже, - про це йдеться у презентованих під час прес-конференції в Києві результатах загальнонаціонального опитування населення України, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центром Разумкова.

Читайте також: Рада проголосувала за квоти на телебаченні

Згідно з результатами дослідження, відповіді на це питання значно різняться в залежності від регіону країни. Так, найбільше підтримують мовні квоти у західному регіоні (77% підтримують, 4% - ні) та у центральному (50% та 23% відповідно). У східному регіоні підтримують введення квот 34%, не підтримують - 33%. Єдиний регіон, де переважає негативне ставлення до введення мовних квот, - південний. Там підтримують квоти 22%, не підтримують - 41%. Водночас у південному та східному регіонах значна частина опитаних - 26% у кожному регіоні - відповіли, що сприймають введення мовних квот байдуже, - повідомляє УНІАН.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центром Разумкова з 9 по 13 червня. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій у Луганській та Донецькій областях. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.