СБУ зупинила кібератаки російських спецслужб

П'ятниця, 30 червня 2017 00:00 - Новини
СБУ зупинила кібератаки російських спецслужб
Служба безпеки України заявляє, що припинила поширення шкідливого програмного забезпечення спецслужбами Російської Федерації, - про це повідомляє прес-служба СБУ.

"У період з 25 травня до 6 червня Служба безпеки України у чіткій взаємодії з іноземними партнерами припинила використання української мережевої інфраструктури для цілеспрямованого розповсюдження з боку спецслужб Російської Федерації шкідливого програмного забезпечення з метою ураження інформаційних мереж об’єктів критичної інфраструктури нашої держави та інших країн світу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що спільно з іноземними партнерами припинено розгалужену міжнародну мережеву інфраструктуру, яку побудовали спецслужби Росії, - повідомляє УНІАН.

За допомогою цієї інфраструктури приховано, з використанням серверного обладнання, у т.ч. українського хостингу, здійснювались цільові кібернетичні атаки (так звані АРТ-атаки - Advanced Persistent Threat) та зараження спеціальними видами шкідливих комп’ютерних програм об’єктів критичної інфраструктури України та інших держав. "Під час обшуків правоохоронці вилучили серверне обладнання, яке було задіяне у системі кібератак з боку спецслужб Російської Федерації. Тривають слідчо-оперативні дії, встановлюються причетні до протиправної діяльності та інформація, що циркулювала у кіберінфраструктурі", - додали у відомстві.