Роботодавців зобов’яжуть працевлаштовувати людей передпенсійного віку

Понеділок, 03 липня 2017 00:00 - Новини
Роботодавців зобов’яжуть працевлаштовувати людей передпенсійного віку
В Україні роботодавців зобов'яжуть передбачати робочі місця для людей віком від 45 років, - про це повідомив міністр соцполітики Андрій Рева в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Читайте також: Ризики пенсійної реформи Гройсмана для пересічного українця

Зобов'язання планується накласти на підприємства, в яких значаться щонайменше 8 найманих працівників.

"Що стосується гарантій людям, людям передпенсійного віку, в законі передбачили обов'язок всіх роботодавців, які використовують найману працю, чисельністю від 8 працівників і більше, обов'язково передбачати місця для людей віком від 45 років", - заявив Рева.

Своєю чергою, що стосується необхідного для виходу на пенсію в 60 років стажу, то, за словами Реви, ті, у кого його немає, будуть отримувати спеціальну державну допомогу до того часу, поки їм не почнуть давати пенсійні виплати, - повідомляє ТСН.

"Тобто всі, у кого є 15 років страхового стажу, але немає 25-ти, вони будуть звертатися в органи соціального захисту населення, і їм буде призначатися ця допомога", - сказав міністр.

Рева зауважив, що держава не відмовляється від свого обов'язку щодо соціального захисту.

"Просто вона вважає, що той, хто хоче пенсію, повинен мати відповідний страховий стаж, він повинен бути учасником пенсійної програми. Якщо він не є учасником пенсійної програми, не платить внески з різних причин, тоді з ним повинні працювати органи соціального захисту населення, вони не повинні людину залишити без підтримки, але ця підтримка повинна йти вже не за рахунок коштів Пенсійного фонду, вона повинна здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету", - прокоментував Рева. 

Як повідомлялося раніше, уряд оголосив про початок масштабної пенсійної реформи в Україні.