Донбасу загрожує екологічна катастрофа - Зубко

Середа, 05 липня 2017 00:00 - Новини
Донбасу загрожує екологічна катастрофа - Зубко
Віце-прем'єр міністр, міністр регіонального розвитку і ЖКГ Геннадій Зубко в ефірі "5 каналу" розповів про загрози екологічної катастрофи на Донбасі. За його словами, об'єкти інфраструктури на Донбасі перебувають під загрозою постійних атак.

"Цього року, починаючи з січня, коли було обстріляно Авдіївку, коли було припинено газопостачання, електропостачання, ми наразі складаємо ту інфраструктурну карту, де нам потрібно будувати резервні лінії з електропостачання або водопостачання", – зазначив Зубко.

290107 1

"Ми чітко розуміємо, що сьогодні є обстріл ДФС, яка розташовується в районі Авдіївки, є постійні перебої з водою для 300 тис. абонентів, сьогодні є загроза для Маріуполя, тому що саме "Вода Донбасу" з Сіверського Дінця поставляється до Маріуполя, є інші проекти, які дозволяють з тих джерел, які є навколо, побудувати резервні можливості для постачання води", - розповів міністр.

97041

"Екологічна небезпека з точки зору тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей, про це ми кілька разів порушували питання в Європейському Союзі та Європарламенті. Нещодавно відбувся візит Ірини Геращенко з євродепутатами, де ми провели засідання екологічного штабу в Донецькій області, показали, що ми робимо зі свого боку для того, щоб цю ситуацію контролювати. Те, що відбувається з того боку (дійсно, є сьогодні підтоплення шахт), впливає на нашу територію, і є екологічна загроза. Але питання в тому, що вона буде збільшуватися, якщо нічого не робити. Тому з одного боку ми опрацювали план, що ми робимо з нашого боку, і просимо і вимагаємо залучити всі міжнародні організації для того, щоб контролювати екологічну ситуацію з тієї сторони... Є певна загроза в "сірій зоні", це лінія дотику, де постійно відбуваються бойові дії, і тут ми розуміємо: якщо не будуть виконуватися Мінські угоди, нам потрібно залучати резервні лінії", – пояснив він.

109

Відомо, що раніше міністр з питань тимчасово окупованих територій України Вадим Черниш зазначив, що рівень води в затоплених шахтах на підконтрольній так званих "ДНР" і "ЛНР" території є критичним і майже досяг гранично допустимого, - повідомляється у матеріалі 112 Україна.