У Чорнобильській зоні посилять публічну безпеку

П'ятниця, 07 липня 2017 00:00 - Новини
У Чорнобильській зоні посилять публічну безпеку
Перший заступник глави МВС нагадав, що пріоритетними напрямками роботи у зоні відчуження є охорона публічної безпеки, запобігання незаконного вивозу лісу та металу, боротьба з браконьєрством, проведення превентивних заходів по недопущенню та ліквідація пожеж в екосистемах зони відчуження, - повідомляють на сайті МВС.

Читайте також: Виділено кошти на Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

«З початку року у зоні ЧАЕС вже сталося 32 пожежі. Нам необхідно працювати над їх попередженням. Я звертаюся не тільки до ДСНС, тут має бути взаємодія і з Національною поліцією, і з прикордонним відомством, і з керівниками лісних господарств. Керівники господарств мають розуміти всю відповідальність, яка на них покладена. Лише за умов повної міжвідомчої взаємодії ми забезпечимо безпеку в зоні відчуження», – наголосив Сергій Яровий.

img 9520

Читайте також: У Чорнобилі насадили рослину, що поглинає радіонукліди

В свою чергу голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін підкреслив, що наразі сили ДСНС застосовують практику гасіння пожеж в цілодобовому режимі..

Зокрема, проблемним напрямком визначили «сталкерство» – нелегальне проникнення в зону відчуження, адже станом на сьогодні від початку року Нацполіція вже зафіксувала 144 нелегальних проникнень.

Для вирішення вище зазначених проблем очільник Нацполіції Сергій Князєв запропонував запровадити у зоні відчуження програму за типом «Безпечне місто». Вона дозволяє використовувати високотехнологічні автоматизовані системи в сфері забезпечення публічного порядку.

Сергій Князєв також зобов’язав керівника ГУНП Київської області підготувати звіт про необхідне матеріально-технічне забезпечення підрозділам, які несуть службу по охороні публічної безпеки в зоні ЧАЕС.