Суд арештував київський дельфінарій «Немо»

Понеділок, 10 липня 2017 00:00 - Новини
Суд арештував київський дельфінарій «Немо»
Суд заарештував дельфінарій "Немо" в Києві, - про це йдеться в ухвалі суду від 3 липня, - передають "Українські Новини".

Згідно йому, Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури з 16 грудня 2014 року здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 4 ст. 190 (шахрайство в особливо великих розмірах), ч. 4 ст. 358 (підробка документів), ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

"У ході досудового розслідування встановлено, що 22 травня 2017 року підприємство "Ардал" на підставі договору купівлі-продажу передало у власність особі земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва, обслуговування та експлуатації автозаправного комплексу", - зазначають у повідомленні.

Зазначено, що на цій земельній ділянці в даний час знаходиться і експлуатується двоповерхова будівля, в якому знаходиться Київський дельфінарій "Немо".

Відповідно до листа Державної архітектурно-будівельної інспекції від 9 червня 2017 року, в департаменті відсутня інформація про видачу дозволу ТОВ "Нерум", ТОВ "Ардал" або іншим організаціям на виконання будівельних робіт за вказаною адресою.

Також 20 серпня 2013 року Господарським судом Києва винесено рішення, згідно з яким ТОВ "Нерум" зобов'язано знести самочинно збудоване нежитлове приміщення, яке експлуатується в якості дельфінарія.

Разом з тим, незважаючи на вимоги закону, а саме на те, що цільове призначення земельних ділянок не відповідало намірам забудовника і не розраховане на будівництво двоповерхової капітальної будівлі, департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради не видані містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки.

Крім того, Держархбудінспекцією не видано дозвіл на виконання будівельних робіт, і з 2015 року не проводилися заходи щодо усунення вищевказаних порушень.

Наголошується, що 21 червня 2017 року в рамках кримінального провадження земельна ділянка і дельфінарій, розташований на ній, були визнані речовим доказом у даному кримінальному провадженні, про що винесено відповідну постанову.

У зв'язку з цим суд задовольнив клопотання прокуратури і наклав арешт на земельну ділянку, заборонивши розпоряджатися і використовувати будь-яким чином вказану земельну ділянку та розташовані на ній будівельні споруди.