Порошенко хоче перенести вибори на 2020, Ляшко - проти

Понеділок, 10 липня 2017 00:00 - Новини
Порошенко хоче перенести вибори на 2020, Ляшко - проти
У понеділок, 10 липня 2017 р., під час засідання Погоджувальної ради лідер Радикальної партії Олег Ляшко критично зустрів пропозицію від Голови Верховної Ради  Андрія Парубія, який озвучив нагальні пропозиції Уряду, а саме: продовжити поточну сесію до вересня (не йти на канікули), оскільки невирішеними залишилися питання по пенсійній реформі; внесенню зміни до закону про Конституційний суд, закону про вибори та інші важливі законопроекти.

Після засідання Погоджувальної ради Ляшко заявив, що його партія не буде голосувати за проекти Уряду та президента, а також звинуватив Генпрокурора Юрія Луценка у хабарництві та корупційній діяльності.

«На цьому тижні влада хоче протягти чотири ключові законопроекти: (законопроект про, – Ред.) Конституційний суд, який дасть можливість Порошенку завести трьох нових суддів до ВКСУ, для того, щоб перше рішення, яке вони б прийняли, було – про визнання антиконституційним закону про електронне декларування. Друге рішення, яке вони хочуть прийняти, – про перенесення президентських виборів на 2020 рік. Після парламентських виборів. Зараз, у 2019 році, мають пройти президентські вибори, потім – парламентські. Вони хочуть зробити навпаки. Ось для чого їм потрібен цей законопроект. Влада хоче узурпувати вплив на судову гілку влади. Ми за це голосувати не будемо», – завив голова РПЛ Олег Ляшко.

До того ж, Ляшко закидає генпрокурору причетність до корупційної діяльності:

«Луценко кришує контрабанду лісу, кришує торгівлю тютюновими виробами і кришує азартний бізнес. Я точно знаю, що він у оцього ТЕДІСа, московської компанії, ходять із Порошенком, домовляються, як поділити тютюновий бізнес. Ось, чим займається Луценко!», – заявив Ляшко.

Можливо така бурхлива реакція лідера РПЛ обумовлена тим, що вже у цей четвер буде розглядатися питання про зняття недоторканності з депутатів, яких підозрюють у корупції, і серед них присутній член РПЛ Андрій Лозовий, якому закидають несплату податків з 8 млн грн прибутків, сумнівного походження.

Як відомо, генпрокурор Юрій Луценко вже вніс до Верховної Ради подання про зняття недоторканості ще з 5 народних депутатів – члена групи «Воля народу» Олеся Довгого, члена фракції «Блок Петра Порошенка» Борислава Розенблата, членів «Народного фронту» Максима Полякова і Євгена Дейдея та члена «Оппоблоку» Михайла Добкіна.