У Львові демонтують частину Монументу Слави

Понеділок, 10 липня 2017 00:00 - Новини
У Львові демонтують частину Монументу Слави
Найбільш аварійні частини львівського Монументу Слави буде огороджено. Крім того, вже розпочато співпрацю з фахівцями з НУ "Львівська Політехніка" щодо підготовки проекту першочергових протиаварійних робіт, які можуть включати ряд демонтажних робіт,- про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Читайте також: Москва обурена демонтуванням радянських пам’ятників у Польщі

"Якщо до кінця 2017 року Монумент Слави не буде демонтовано люди знесуть його самовільно», - про це повідомляє місцеве видання «Львівський портал».

"Цей монумент в будь-якому випадку буде демонтований. Даємо шанс владі зробити це в цивілізований спосіб, без масових заворушень, без якихось жертв з боку громадських активістів, громади Львова і правоохоронних органів. Ми даємо владі шанс показати українське обличчя", – сказав учасник бойових дій добровольчого батальйону ОУН Антон Петрівський.

Як повідомляє інтернет-видання, голова Львівського обласного товариства політв’язнів і репресованих Петро Франко наголосив на неприпустимості того, що кровавий "монстр"-монумент стоїть якраз навпроти Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

"Злочинний, кривавий "монстр" стоїть перед нашим гетьманом Сагайдачним, зараз маю на увазі Академію сухопутних військ…", – сказав він.

Монумент було відкрито в травні 1970 року. Він розташований у верхній частині Центрального парку культури і відпочинку, неподалік від Академії сухопутних військ.

Ансамбль складається з 30-метрового пілона, бронзової центральної групи і масивної гранітної стели з великими рельєфами з кованої міді. На вертикальному пілоні - горельєфи, що втілюють основні види військ: піхотинець, танкіст, артилерист, льотчик, матрос. Центр ансамблю складає скульптурна група, що складається з алегоричних фігур радянського воїна і Батьківщини-матері.