Лісова мафія знищує соснові бори в Пущі-Водиці

Вівторок, 11 липня 2017 00:00 - Новини
Лісова мафія знищує соснові бори в Пущі-Водиці
Київським еколого-культурним центром проведено власне розслідування знищення лісовою мафією лісу Пущі-Водиці. За даними космічних знімків  тут вирублено 28 га лісу, що становить 5 відсотків від усієї території.

Ландшафтний заповідник «Пуща–Водиця», що  знаходиться в Святошинському лісництві Святошинського лісопаркового господарства, ліворуч від населеного пункту Пуща-Водиця має площу 563 га. Створений він у 2002 році.

Дослідження  на місцевості показали, зокрема, сліди рубки головного використання, а також сліди свіжої вибіркової рубки.

Крім цього в заповіднику виявлені незаконні сміттєзвалища.

Дослідники Київського еколого-культурного центру запевняють, що керівники Святошинського лісопаркового господарства під прикриттям своїх покровителів, організували справжній "лісоцид" Пуща-Водицького лісу, вирубуючи  квартал за кварталом безцінні ліси, і розпилюючи потім  Піщанські сосни на своїй пилорамі, що знаходиться в селищі Пуща-Водиця.

20170703 181834 150x150

«Причому від рубок лісу Пущі-Водиці не рятують навіть об'єкти природно-заповідного фонду, не рятує їх статус міських і курортних лісів. Але ж ці ліси-безцінні, вони не тільки очищають забруднене повітря Києва, є його "зеленими легенями", але і захищають Київ від радіоактивного попелу Чорнобиля, коли влітку щороку горять чорнобильські ліси», - повідомляють на сайті еколого-культурного центру.

На території  ведуться не тільки суцільні санітарні рубки, а й суцільні рубки головного користування. Що, по суті, нічим не відрізняє ліси Пущі-Водиці від звичайних господарських лісів де-небудь на півночі Київщини.