Андрій Парубій: «Затягування процесу зняття недоторканості не буде»

Вівторок, 11 липня 2017 00:00 - Новини
Андрій Парубій: «Затягування процесу зняття недоторканості не буде»
Сьогодні, 11 липня 2017 року, під час пленарного засідання Верховної Ради, переважна більшість депутатів вимагала присутності у залі генпрокурора Юрія Луценка, який мав би надати інформацію про 5 депутатів, заявлених у поданні на зняття депутатської недоторканості.

Читайте також: Ляшко про роботу уряду, генпрокурора, вибори та зняття недоторканості з депутатів

Проте, до Верховної Ради надійшов документ, який засвідчував, що Луценко перебуває у службовому відрядженні, і не може з’явитися у Верховній Раді раніше 16.00.
Депутати обурилися такою поведінкою генпрокурора, адже, за словами нардепа Єгора Соболєва, Луценко сам наполягав на прискореному розгляді справ по зняттю недоторканості, а тепер – зволікає.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко звернувся до Голови ВР Андрія Парубія з вимогою, негайно викликати генпрокурора до зали засідань, прокоментувавши  відсутність прокурора : «Спробою розвалити справу, яку сам же і затіяв».

Парубій відповів, що його посада не передбачає такої функції і діяти потрібно відповідно до регламенту.

У кінцевому варіанті дебатів між депутатами та Головою ВР, нардепи дійшли згоди щодо регламенту засідання. Було вирішено, що вони дочекаються Луценка, який пообіцяв з’явитися до 16.00 у Верховній Раді, і засідання буде продовжуватися доти, поки не будуть розглянуті питання про зняття недоторканості хоча б по двом депутатам. За відповідне рішення проголосувало 233 народних депутата.

«Я буду просити зал, щоб ми продовжили засідання до розгляду всіх подань», - закликав голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Також він повідомив, що розгляд 1 подання на зняття недоторканості займає 1,5 години, тому він наполягатиме, щоб розгляд був прискореним.

Також за його словами, сьогодні Верховна Рада може працювати як мінімум до 21:00 години.

У той же час, під стінами ВР проходив мітинг прибічників партії «Рух нових сил», які з самого ранку закликали парламентарів не зволікати зі зняттям недоторканості.