Турчинов вважає українських парламентарів кіберзлочинцями

Середа, 12 липня 2017 00:00 - Новини
Турчинов вважає українських парламентарів кіберзлочинцями
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов дотримується думки, що українські парламентарі стали співучасниками кіберзлочинів проти власної країни, - про це повідомляє прес-служба РНБО.

Читайте також: Хакери паралізували сайт Міносвіти еротичними фотографіями

За його словами, багато підприємств та організацій ще досі повністю не отямились від масштабної кібератаки 27 червня, - повідомляє "Українська правда".

"Протидія кібервійні, яка є складовою гібридної агресії РФ проти нашої країни потребує мобілізації як відповідних державних структур, так і значних фінансових та інтелектуальних ресурсів", - зазначив Турчинов, додавши, що кібернетичним та інформаційним загрозам неможливо ефективно протидіяти без законодавчого врегулювання багатьох питань в цій сфері.

Секретар РНБО додав, що у вівторок проект закону "Щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері" навіть не був включений до порядку денного.

"Депутати, які працюють декілька днів на місяць, мабуть, дуже втомились, і з наступного тижня йдуть у кількамісячну чергову відпустку. Вчора вони навіть не спромоглися включити до порядку денного закон, який має ключове значення для кіберзахисту держави", – сказав він, наголосивши, що ті депутати "які не голосували за захист власної країни, прикриваючи свої деструктивні дії та бізнес-інтереси пустим популізмом і демагогією, є співучасниками кіберагресії проти України".

За його словами, з наступного тижня до середини вересня парламентарі планують роз'їхатись на відпочинок, "залишивши країну відкритою для нових кібератак та інформаційних провокацій".

"До речі, – додав Турчинов, - у депутатів також немає часу розглянути у другому читанні Закон 2126а "Щодо основних засад забезпечення кібербезпеки", який вже декілька місяців знаходиться у ВРУ".

На думку секретаря РНБО, більшість, "яка сформувалась з Опоблоку та популістських фракцій парламенту" відмовилась також підтримувати і закон, що мав поставити фільтр для отримання українських біометричних закордонних паспортів колаборантами та агентами російських спецслужб, які маскуються під громадян-патріотів, що перебувають на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.