Режисер Олег Сенцов відмовився від побачень з рідними

Четвер, 13 липня 2017 00:00 - Новини
Режисер Олег Сенцов відмовився від побачень з рідними
Друг та сестра політв’язня Олега Сенцова, розповіли, про що він пише у своїх листах та чому відмовляється від побачень із рідними в російській в'язниці.

Сьогодні  виповнюється 41 рік українському режисеру, сценаристу та письменнику Олегу Сенцову. Нині він – політв'язень: у травні 2014 року його затримала ФСБ Російської Федерації. І за сфабрикованою справою Олега запроторили до колонії суворого режиму на 20 років, - повідомляє ТСН.

Раніше Олег був успішним бізнесменом, а потім вирішив присвятити своє життя мистецтву – і почав знімати кіно. Однак творчі плани кримчанина змінила ситуація в країні. Він брав активну участь в Євромайдані, а потім режисер став учасником жахливого сценарію, написаного в застінках російського ФСБ. Сенцов народився 13 липня 1976 року в Сімферополі. Вчився в економічному університеті, потім відкрив комп'ютерний клуб. 2008 року вирішує присвятити своє життя кінематографу. Знімає перші дві навчальні короткометражки. А вже 2012 року його повнометражний фільм "Гамер" - про гравців у комп'ютерні ігри - дивляться на міжнародному кінофестивалі у Роттердамі.

Згодом на Одеському кінофестивалі Олег представляє ідею фільму "Носоріг" і вже починає роботу над ним. Яку доводиться призупинити через Євромайдан – Олег не міг бути осторонь подій, які відбувалися в Україні. Під час кримської кризи він часто відвідує рідний Сімферополь, де намагається організувати акції "За єдину країну". І постачає продукти українським військовим частинам, які були заблоковані окупантами.

Така активність Сенцова не подобається окупаційній владі Криму. Співробітники ФСБ 11 травня 2014 року затримують Олега за підозрою в тероризмі. Відтоді починається довга та виснажлива судова тяганина – боротьба за визволення Сенцова з-за ґрат.

У лютому 2016 року Сенцова етапували для відбування покарання у колонію суворого режиму в Якутію. Протягом усієї історії Олега за ґратами, за його визволення бореться двоюрідна сестра Наталя Каплан. Зараз, каже жінка, коли брат в якутській колонії, спілкування з ним зведено до мінімуму. Листи в обидва боки часто не доходять.

"Це один із способів тиску на політв'язнів. Олег не єдиний, хто з цим стикається. Цензура", - зазначила вона.

Особисто бачитися з братом Наталя не може.

"Олег відмовився від побачень. Він сказав, що йому так легше триматися емоційно", - розповіла вона.

У своїх листах Сенцов на тюремні реалії не скаржиться – більше переймається за рідних. В Криму у нього залишилася мати і двоє дітей.

"Він своє життя називає "день бабака". Тобто коли у людини нічого не відбувається, писати йому і розповідати щось дуже важко", - каже сестра Сенцова.

На захист Олега виступили чимало митців зі світовим ім'ям – режисери Педро Альмадовар, Кшиштоф Зануссі, Анжей Вайда. У рамках акції Voice Project.