Верховна Рада погодилася зняти з Михайла Добкіна недоторканість та взяти його під арешт

Четвер, 13 липня 2017 00:00 - Новини
Верховна Рада погодилася зняти з Михайла Добкіна недоторканість та взяти його під арешт
Сьогодні парламент розглядає подання від генпрокуратури про зняття недоторканості з народного депутата Михайла Добкіна, щодо якого є підозра про правопорушення у сфері відчуження землі у Харкові та Харківській області під забудову різним приватним компаніями.

Луценко закидає Добкіну незаконне виділення сотень гектарів земельних ресурсів, які належали харківській громаді, приватним компаніям-забудовникам. За словами Луценка, перебуваючи на посаді голови Харківської міської адміністрації, Добкін, своїм рішенням про передачу земельних ділянок у приватну власність, скоїв злочин, який призвів до значних матеріальних збитків харківської громади на суму понад 220 млн грн. І це лише одиничний епізод. Якщо Верховна Рада зніме недоторканість з депутата Михайла Добкіна, після ретельного розслідування його дій та рішень на посту харківського голови, у справі можуть з’явитися нові епізоди.

Добкін: «Вчора під час засідання погоджувальної ради, я надав письмові поясненя на всі закиди ГПУ, з поясненнями та спростуванням тих обвинувачень, які вони мені висунули. Луценко голослівно мене звинувачує, навіть не називаючи імена, нібито постраждалих від моїх дій людей», – заявив М. Добкін.

"Сьогодні жодне з рішень, про які говорить генпрокурор не відмінено судом. Жодна дія, жоден документ, який я підписував, не викликав заперечень з боку прокурорів. Я розумію, що політична кон’юнктура така, що когось потрібно принести в жертву. Це не дуже приємно, коли ти думаєш, що це може тебе торкнутися, але для мене це дуже почесно, коли влада, яка зубами і кігтями намагається втриматися, починає вдавати із себе борців з корупцією, займаючись справами дев’ятирічної давності".

Також Добкін додав, що він впевнений у тому, що справа до суду не дійде.

"Головне завдання генпрокурора – закрити мене в СІЗО, щоб потім можна було сказати, що у них є чергова перемога і поставити галочку. Я цього не боюся. Я свій шлях пройду, адже у тюрмі сидять люди, які іноді кращі за тих, хто перебуває на волі. Я маю на увазі тих людей, хто сидить за те, чого вони не робили. Тож я закликаю депутатський корпус проголосувати за зняття з мене недоторканості. Я сам буду за це голосувати, щоб все ці «вилами по воді писані» процедури швидше закінчилися. Я готовий відповісти за свої справи".

Після того, як генпрокурор відповів на запитання депутатів, народні обранці проголосували за притягнення Добкіна до відповідальності. Проголосувавши 280 голосами – «За», депутати погодилися зняти з Добкіна недоторканість, а також (242 голосами –  «За») депутати Верховної Ради дали свою згоду на утримання Добкіна під вартою.

Луценко подякував депутатам за прийняте рішення та повідомив нардепів Добкіна, Полякова, Розенблата та Довгого, що їх чекають у секретаріаті ВР для вручення повістки до прокуратури.