Тернопільські фальшивомонетники хотіли виготовити 6 мільйонів доларів

П'ятниця, 14 липня 2017 00:00 - Новини
Тернопільські фальшивомонетники хотіли виготовити 6 мільйонів доларів
На Тернопільщині викрито міжрегіональне злочинне угруповання, яке спеціалізувалося на виготовленні та збуті фальшивої іноземної валюти у особливо великих розмірах.

Читайте також: Хмельницька прокуратура «зняла порчу» з шахраїв-магів

Високоякісний друк банкнот номіналом 100 та 50 доларів США фальшивомонетники здійснювали у промислових масштабах із використанням обладнання одного з поліграфкомбінатів Західної України. Підробки виготовлялися надзвичайно якісно та містили значну кількість загальновідомих захисних елементів, які відображалися під ультрафіолетовим світлом, - повідомляють на сайті Генпрокуратури.

У результаті спецоперації, проведеної спільно працівниками прокуратури, Служби безпеки України та Департаменту захисту економіки Нацполіції, безпосередньо під час виготовлення чергової партії підробленої готівки затримано двох організаторів угруповання.

Правоохоронцями проведено 15 обшуків у помешканнях та офісах махінаторів та вилучено банкноти з ознаками підроблення, а також численні знаряддя та розхідні матеріали для виготовлення фальшивок, зокрема: кліше, прозорі плівки зі зображеннями банкнот, спеціально підготовлені аркуші паперу з нанесеною розміткою контурів купюр та відтисками портрета Б. Франкліна, комп’ютерну техніку тощо. На обладнання поліграфічного комбінату, яке використовувалося фальшивомонетниками, накладено арешт.

За попередньою оцінкою фахівців, завдяки своєчасному вилученню вищезгаданих матеріалів вдалося запобігти підробленню та потраплянню у відкритий обіг валюти на суму понад 6 мільйонів доларів США.

Встановлено, що за способом виготовлення, імітацією елементів захисту, серійними номерами та реквізитами підроблені банкноти виявлялись у Тернопільській, Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях.

Тернопільською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ст.199 КК України (незаконне виготовлення, зберігання з метою збуту та збут підробленої іноземної валюти).

Досудове розслідування триває.